Lista ocen Alfa Romeo 159 Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW 2005-2010 (46) - Ergonomia

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mariusz O.
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Wszystkie przełączniki są generalnie na swoich miejscach, ale mam kilka zastrzeżeń. Po pierwsze - umiejscowienie włączników świateł przeciwmgielnych po lewej stronie kierownicy. Są one umieszczone za nisko i praktycznie ich nie widać. Żeby je włączyć trzeba koniecznie oderwać wzrok od drogi i po prostu ich szukać. Po drugie - panel klimatronika jest zasłaniany przez lewarek skrzyni biegów. Utrudnia to widoczność, a także manewrowanie palcami...
~Jarecki
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Generalnie ok, wszystko pod reka,niepotrzebne moim zdaniem sterowanie przy kierownicy bo wszystko jest w zasiegu reki.Schowki mogly by byc wieksze,wszystko jest troche mini.Jakos do 1000km nie moglem sobie ustawic odpowiednio fotela dla siebie,cos mi zawsze nie pasowalo,ale teraz juz powoli jest coraz lepiej :) dziwnie nogi schodza jakos w dół zarowno u kierowcy jak i pasazera,moim zdaniem za nisko,nie odpoczywaja w ogole,ale moze sie...
~Marek :)
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Podejrzewam, że podczas projektowania wnętrza, wszystko miało pięknie wyglądać i wygląda, niestety schodków i różnych półek jest mało albo są małe, Aczkolwiek lodówkę w podłokietniku na 2 puszki jest;) ŚWIETNE MATERIAŁY w tym prawdziwe aluminium, miłe w dotyku skóry dobrej jakości, znany prezenter telewizyjny z BBC, Jeremy Clarkson, w swojej książce porównuje je jakością NAWET do rolls royce phantoma.
~Lampard, llampka@gmail.com
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Mamy uchwyt na kubek w tunelu centralnym. Jeden! :) W dodatku jeśli podłączysz np. nawigację do gniazdka...nie będziesz mógł zmieścić kubka obok wtyczki. Wyjątkowo słabo pomyślane. Natomiast wszystkie przyciski rozlokowano logicznie, obsługa nie sprawia problemów - jeśli trzeba coś nacisnąć, robi się to szybko i intuicyjnie. Tak, by nic nie odrywało Twojej uwagi od jazdy.
~rm@czerwonakarta.pl
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
najładniejszy środek w swojej klasie i większości aut wyższej klasy - poza tym wszystko prawdziwe wysokiej jakości materiały - zero tandetnych plastików imitujących metal - jak np. w BMW czy Suzuki. Duuuży minus co do schowków - po prostu ich nieee maaa!!!!! lub są mikro, a na trasę trzeba czasem pojechać. Na CB radio tylko jedno miejsce od biedy
~jacek1241@interia.pl
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
TE fotele to jednak profil mają na drobniutkich Włochów, coś za twarde i pod plecami jakiś dziwny profil, lepiej się siedzi z tyłu niż z przodu, mimo wszystkich regulacji, jak masz 180cm i półbuty to musisz zginać stopę przy obsłudze pedałów i nogi masz w dziwnej pozycji przy niższym wzroście jako tako, miałem 30 wozów więc wiem oczym piszę.
~Darkman
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
To akurat nie jest mocna strona tego auta, ale mi to nie przeszkadza. Jest tylko jedno miejsce na kubek i to niezbyt funkcjonalne, a do sterowania klimatyzacją trzeba przywyknąć, bo na biegach 1, 3 i 5 panel nieco przysłania dźwignia. Schowki też tylko standardowe. Daję czwórkę, bo mi to zupełnie nie przeszkadza!
~Krzysiek
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Deska otula kierowcę, wszystko jest pod ręką, wiele przycisków jest skierowane właśnie do niego więc dla pasażera nie jest już tak wesoło, mały schowek oraz kieszenie drzwi. Szkoda, że nie było możliwości składania foteli oraz w moim modelu otwierania klapy bagażnika w inny sposób niż tylko z kluczyka.
~robsonrt5
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Ergonomia w tym aucie jest na drugim miejscu. Na pierwszym wygląd. Dla mnie brakowało uchwytów na kubki lub większe wnęki drzwi. zapychające się przyciski na środkowym tunelu. Rozmieszczenie przycisków dość intuicyjne.
~Tomek
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Tutaj jest słabiej, przy wrzucaniu biegów "do przodu" przytrafia się włączenie przypadkowe klimy lub obiegu zamkniętego, ale może się czepiam bo pewnie źle chwytam gałkę zmiany biegów.
Alfa Romeo 159 Sedan