Lista ocen Alfa Romeo 159 Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW 2005-2010 (63) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rm@czerwonakarta.pl
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Nie wyobrażam sobie codziennej jazdy z manualną skrzynią biegów, już lepiej chodzić na piechotę. Tutaj skrzynia biegów jest niestety przedpotopowa - jak w starych samochodach. W audi skrzyni po prostu nie było czuć - też tam była 6-biegowa(a nie jeździłem z DSG która jest podobno jeszcze sporo lepsza). Ta skrzynia nie hamuje auta przy jeździe w dół - duży minus - tylko pcha do przodu jak każda inna (prócz tych w audi/vw), czasem szarpnie i...
~Mariusz O.
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Skrzynia biegów w Alfie 159 jest produkcji GM. Jest to, z tego co wiem, taka sama skrzynia jak np. w Vectrach C. Praca samej skrzyni jest ok., z tym że bardzo głośno słychać przełączanie biegów. Jak kupiłem auto to pomyślałem sobie, że coś jest nie tak ze skrzynią albo ze sprzęgłem. Mianowicie przy zmianie biegów i puszczaniu sprzęgła słychać delikatne puknięcie. Okazało się, że to normalne i wszystkie tak mają. Poza tym lewarek działa z...
~Krzysiek
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Skrzynia niestety przez swoją awaryjność nie pozostawiła dobrego wrażenie, drżenie drążka na 5 i 6 biegu zwiastowało konieczność jej remontu i niestety do tego doszło. Wszystkie łożyska do wymiany, przy okazji też kilka elementów sprzęgła i koszt całej naprawy to ponad 2000zł... Biegi wrzucało się z lekkim oporem co akurat było przyjemne, można było je szybko zmieniać.
~xylen
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Sprzęgło sypało się co 45k km i to tak skutecznie, ze wraz z dwumasowym kołem zamachowym, serwis oczywiscie wciskał, ze kierownik jest \"clutchkiller\". Ciekawe jednak skąd servis brał r-e-g-e-n-e-r-o-w-a-n-e koła zamachowe i oferował je 30%taniej niż tzw. oryginały. Żeby regeneracja opłacała sie to chyba trzeba mieć dużo zużytych części
~Lampard, llampka@gmail.com
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Magnifico cambio di velocità! ;) Jest po prostu wspaniała, ale uwaga! Musisz wiedzieć, czego oczekiwać. Tunele prowadzenia drążka są krótkie, biegi wchodzą pewnie - trzeba użyć trochę siły, zupełnie jak w aucie sportowym. Nigdy nie zdarzyło mi się wrzucenie przez pomyłkę biegu, którego nie chciałem. Nie dla słabeuszy!
~Grzegorz D.
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
wciąż nie mogę się przestawić, gdyż przez 7 lat jeździłem Passatem i lubię jeździć płynnie. Mam nowe auto i nie udaje mi się wbić dwójki bez lekkiego szarpnięcia. To też sprawa po prostu dużej mocy silnika. Inne biegi - bajka. Lepiej niż passat.
~Krzysiekm
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Skrzynia 6 biegowa niby fajna , jednak wymaga ona większej dbałości niż w innych autach , trzeba pamiętać o oleju . Nie wytrzyuje chipów i innych modyfikacji Nie wytrzyma więcej niż mas 200km
~Adwenture
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Biegi przy 300tys km wchodzą bardzo dobrze, czasami raz na miesiąc jedynka nie chce skoczyć Z pierwszym razem podejrzewam wysprzeglik ale to jest tak zadko że nawet nie warto tego wspominać
~Adam P.
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Na pozątku może się wydawać żę biegi dość ciężko wchodzą lecz po dłuższej jeździe przyzwyczajamy się do tego i przy szybszej jeździe daje dużo przyjemności poza tym dość elestyczna.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 159 Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
7,1
~Alfick
Sedan 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Trochę haczą 2 i 3 ale jak się ułamek sekundy poczeka to wchodzą idealnie. Poza tym precyzyjna, trochę przeszkadza konfiguracja jak w ciężarówce pierwszych biegów.
Alfa Romeo 159 Sedan