Lista ocen Alfa Romeo 159 Sportwagon (21) - Karoseria

Na liście zabraknie 112 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kamilwes123
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
U mnie bez większej korozji, choć duża część 159 koroduje na progach, wózku przednim oraz na pasie przednim. Sama karoseria bardzo dobrze, Nie znalazłem żadnego miejsca gdzie znalazłby się choć nalot. Jeśli ktoś popatrzy na auto od dołu na wyżej wymienione elementy i będzie dobrze to brać
~Kapitan_Davy_Jones
Sportwagon 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Karoseria lubi niestety rdzę oraz trzeba przed kupnem lub po sprawdzić wszystkie uszczelki min. drzwi, bagażnika i łączników, by mieć pewność szczelności auta, by wilgoć się do niego nie dostawała. Jest to wydatek warty swych pieniędzy w celu zabezpieczenia auta przed korozją.
~krzysiek3452
Sportwagon 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW
Wygląd to subiektywna ocena, ale nadal uwielbiam jej kształt i linię. Starzeje się z godnością i elegancko. Niestety jest to auto z epoki gównianych lakierów. to widać po latach jazdy. ślady po wodzie, piasku itd zostają na lakierze.
~Karol
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Mnie w kilku miejscach wysadziło lakier na progach podwozie zdrowe bez konserwacji( jeżdziła w Belgii) jedynie tłumik koroduje ale to koszt 150-200zł.Dbać zabezpieczać pilnować i ma być w porządku a i unikać powypadkowych ulepów .
~ocsjz
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Włoskie auto, a więc nasze zimy lubią ją skubać. Trzeba reagować by nie dopuścić do większej rdzy. Szczególną uwagę należy zwrócić na sanki. Nie ma natomiast tragedii.
~Ośmiornica
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Bardzo cienki lakier. Ocynk ratuje wiele kłopotliwych sytuacji. Chociaż i w jego przypadku, wystrzelony spod kół innego auta kamyszek, potrafi narobić sporych szkód.
~Ignacy
Sportwagon 1.9 JTS 160KM 118kW
Nie miałem żadnych kłopotów z karoserią, jedynie czego można się czepić to strasznie widać kurz, brud(kolor czarny) i trzeba częściej odwiedzać myjnie.
~Dariusz
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Nadwozie po 15 latach się trzyma, ale podłoga leci ostro, myślę że jeszcze kilka lat i większość 159tek zniknie :)
~meteeusz
Sportwagon 1750 TBi 16v 200KM 147kW
(+) Piękna. (-) Notoryczne piaskowanie dolnych części nadwozia (ranty błotników przód, progi itp)

Usterki Alfa Romeo 159

Alfa Romeo 159 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~MrG
Sportwagon 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW
Niestety jest za mną wymiana części jednego progu. Alfa, może nie jak Mazda, ale też lubi korodować.
Alfa Romeo 159 Sportwagon