Lista ocen Alfa Romeo 159 Sportwagon (78) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 55 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~diddy79
Sportwagon 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
To jest alfa. Należy ją oceniać przez pryzmat przedniego fotela kierowcy i pasażera. Tam miejsca jest pod dostatkiem i jest bardzo wygodnie. ja siedzę bardzo nisko i mam 188 wzrostu, więc za mną na tylnej kanapie nie ma miejsca na nogi a do tego opadająca linia dachu powoduje że wadzę głową o sufit. Stwierdziłem że jak w swoim aucie będę siedział z tyłu to będę w takim stanie że nic mi przeszkadzać nie będzie, ale jeżeli ktoś wozi ze sobą...
~pch@vp.pl
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
AR to samochód dla kierowcy - pozycja za kierownicą bdb, kierownica doskonale leży w dłoniach, deska rozdzielcza skierowana w stronę kierowcy, bardzo ergonomiczna i bardzo ładna. jedyny minus to zakres regulacji fotela: jest ograniczony do dołu - preferuję niskie siedzenia. Z tylu ilość miejsca jest symboliczna - mniej niż w niejednym kompakcie. bagażnik jest ok. Ponownie: dla kierowcy 5, dla rodziny 3 - średnia 4
~Radek
Sportwagon 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Dla kierowcy (mam 180 cm) jest wystarczająca aż nadto. Z tyłu nie wiem nie jeżdżę, w ogóle to mało kto tam jeździ. Muszę napisać coś o bagażniku, w końcu to wersja kombi. Niepraktyczny, nieforemny, może nawet i zbyt mały, wysoki próg załadowczy... Ale gdyby wszystko było jak należy to ten samochód wyglądałby jak volvo V70, a nie jak Alfa Romeo.
~obi
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Nie widzę powodów do narzekań. Miejsca mniej niż w Mondeo, ale więcej niż w BMW 3 E90. Bagażnik mógłby mieć 500 litrów, a nie 450, ale umówmy się, mówimy o różnicy 10%, a poza tym ma bardzo regularny kształt. Spokojnie można tak ustawić przednie siedzenia, żeby wysocy i z przodu, i z tyłu mieli komfort dla nóg.
~Michał
Sportwagon 3.2 JTS 24v 260KM 191kW
Przy 180cm wzrostu jest jeszcze sporo miejsca nad głową. Dużo miejsca na nogi. Bardzo wygodnie. Kierownica i fotel dają się regulować w dużym zakresie i łatwo znaleźć idealną pozycję. Z tyłu też całkiem nieźle, chociaż tylko raz tam wsiadłem ;) Bagażnik całkiem duży, tylko próg załadunkowy mógłby być niższy.
~mioslaw
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Miejsca jest sporo. Z przodu w zależności jak odsunie się fotele. Jest wrażenie jak by była mniejsza niż jest ze względu na obłe kształty. Z tyłu pasażerowie z pewnością mają więcej miejsca niż w audi a4. Choć złośliwcy przyczepią się do wszystkiego, dla mnie jest lepiej niż w audi a6.
~Roger Syd Barrett
Sportwagon 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
No cóż... alfa zawsze stawiała na wygląd. To widać i czuć. Szczególnie czuć kolana pasażera siedzącego za mną. Miejsca na nogi zdecydowanie za mało biorąc pod uwagę wymiary auta. Nad głową jest wystarczająca przestrzeń. Między fotelami też nie ma obaw o ocieractwo :) Trzy dorosłe osoby z tyłu będą narzekać.
~ocsjz
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Miejsca z przodu jest naprawdę bardzo dużo. Przy wzroście 185 cm i fotelu dość daleko odsuniętym do tyłu, pasażer jadący za kierowcą dalej ma miejsce i nie jest gnieciony. W porównaniu do BMW F30 wydaje mi się, że miejsca jest troszkę więcej, a oba samochody wielkościowo są podobne.
~Ad
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Największy minus tego samochodu. Jeśli masz więcej niż 180 cm to na tylnej kanapie pozostanie bardzo mało miejsca na nogi. Jeśli masz rodzinę 2 dorosłych + 2 dzieci to będzie ok. Na 4 dorosłych auto jest za małe. Przestrzeń bagażnika duża. Dla kierowcy i pasażera bajka.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo 159 Sportwagon
11,4
~Mac
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Mam 190 cm wzrostu i szukalem auta pod siebie. Jak narazie to tylko w poprzednim aucie mialem wiecej miejsca na nogi jako kierowca (E klasa). 159 jest na drugim miejscu. Szukalem aut nowych i bylem zalamany wsiadajac do C5, 407, Avensis..Nie mowiac juz o Accordzie.
Alfa Romeo 159 Sportwagon