Lista ocen Alfa Romeo 159 Sportwagon (71) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 62 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wręcz zakochany
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Po pewnych negocjacjach samochód w cenie Audi A3. Tu nie ma co komentować. Ja widzę dwie inne sensowne opcje - Subaru Legacy Diesel ale znacznie niższa jakość wnętrza, przeciętny design i tragiczna skrzynia biegów. Nowa Mazda 6 - ale tam diesel niezbyt trafiony, z jakiegoś powodu obniżyli moc do 140 KM i trochę mu brakuje. Poza tym w wyższych wersjach fabryczne koła 18'' co jest lekką przesadą w samochodach bądź co bądź rodzinnych i na...
~Roger Syd Barrett
Sportwagon 1.8 MPI 16v 140KM 103kW
Jakość porównywalna do marek premium zza zachodniej granicy (wiem, miałem A4). Przy zakupie rocznika 2007 płaci się o kilkanaście tysięcy mniej niż u wspomnianej konkurencji. Ale oszczędności na jakości z tego względu nie widać. Przebieg mam blisko 200.000 i jedynie niewielkie zarysowania na delikatnym srebrnym lakierze na konsoli środkowej i kierownicy. Mam wrażenie, że w audi lepiej trzymał się fotel. A ten z alfy potrafi przyprawić o...
~mioslaw
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Bardzo dobre wykończenie materiałami. Ciężko znaleźć na rynku wtórnym alfę zadbaną. Ale jeśli się znajdzie, cena nie jest tak niska, jak modele w ogłoszeniach internetowych. Kilkadziesiąt pierwszych najtańszych modeli trzeba odrzucić, ze względu na mroczną przeszłość. Ale stosunek jakości do ceny i tak jest ok. dzięki ludziom zniechęconym przez negatywne komentarze,przez co zainteresowani tym autem mają możliwość kupić taniej model niż jest...
~ocsjz
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Myślę, że w przedziale do 20 tysięcy (stan na rok 2021) nie da się kupić ładniejszego samochodu. Alfa zawsze zachwyca i pomimo iż auto ma już kilka latek wciąż przykuwa uwagę ludzi i sprawia wrażenie auto bardzo nowoczesnego - nieodbiegającego od tych nowych. Mechanicznie też świetnie, choć wiadomo, że istnieją silniki bardziej wytrzymałe. Moja ma ćwierć miliona za sobą i nie kopci i idzie jak burza.
~krzysiek3452
Sportwagon 2.0 JTDM 16v 170KM 125kW
W tej cenie ciężko znaleźć inne auto, na które będzie się patrzyło z taką przyjemnością. Do tego jest to jedno z niewielu aut, którym równie przyjemnie się jeździ. Pewnie da się kupić przestronniejsze i bardziej ekonomiczne auto, ale jeśli nie musisz wozić tym małych dzieci z wózkami to nie będzie na co narzekać. Ja jechałem w długie trasy w 4 dorosłe osoby i sprawdziła się świetnie.
~Ośmiornica
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Nie ważne, czy kupisz ten samochód od "alfaholika" za 30 tys, czy od zwykłego kierowcy za 10 tys, będziesz miał dokładnie to samo. Rozstrzał cenowy jest ogromny. Nie ma sensu myśleć o kupnie tych najdroższych egzemplarzy, skoro nie będą trwalsze od tych za 1/3 ich ceny. Przestrzegam przed wersjami TI. Można sporo przepłacić za czarną podsufitkę i inna grafikę na zegarach.
~Kosmitak
Sportwagon 2.0 JTDM 16v 136KM 100kW
Jeżeli samochód nie przysporzyłby mi tyle \"emocji\" związanych ze swoimi awariami to stosunek ceny do jakości byłby OK. Ale moje doświadczenie jest negatywne w tym obszarze. Alfa 159 jest moim drugim samochodem ale już nie długo. Zostanę przy Lexus\'ie to drogi ale niezawodny samochód. I w przypadku Lexus\'a sprzedaż i serwis idą w parze na tym samym wysokim poziomie.
~Mac
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Podobno za drogi. Moze. Dla mnie przed zakupem najwazniejsze bylo miec autko, do ktorego rano wsiadam z usmiechem. Wspolczynnik odwracalnosci glowy na ulicach 99% :) Jakosciowo absolutnie nie odbiega od Niemcow czy Japonczykow. Czerwona skora jest piekna, deska miekka w dotyku (w przeciwienstwie do np. Mazdy 6) wykonczenie ok. Duze, ladne auto musi kosztowac. Kropka.
~pch@vp.pl
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
AR zdecydowanie nie jest warta ceny oficjalnej i to jeszcze przy umacniającym sie pln. nie przekonają mnie marketingowe gadki dealerów ze AR kupuje sie sercem. ja kupiłem wersję business, tańszą o ok 20k w porównaniu do cennika dlatego daje najwyższa notę. jeżeli nie stargujecie u dealera poszukajcie u brokera, który wam sprowadzi nowe autko z EU za 10-20% mniej.

Usterki Alfa Romeo 159

Alfa Romeo 159 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Michał
Sportwagon 3.2 JTS 24v 260KM 191kW
Za te pieniądze NIE DA SIĘ kupić nic lepszego. Wiele szukałem, porównywałem, sprawdzałem i macałem. Bo co można kupić? Zajechane BMW? Nudnego Japońca? Starego Merola? Audi z przebiegiem 500000km? Żadne z tych aut nie jest tak ładne, porządne, nowoczesne i stylowe jak Alfa. Jak do tego dodać rocznik i przebieg, nie ma się co zastanawiać.
Alfa Romeo 159 Sportwagon