Lista ocen Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW 2006-2010 (14) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Adrian
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Jakość montażu i użytych części odbiega od aut typu Audi czy BMW. Jest lepiej niż w japońcach np. Subaru. U siebie wymieniłem silniczek el. szyb, ograniczniki drzwi przednich bo strzelały, hokeje przy przedniej szybie bo sie obłamały mocowania i sterczały jak sutki nastolatki oraz wypłowiałe emblematy. Naprawiłem też oświetlenie w bagażniku bo go nie było. Wkurza skrzypiące zawieszenie z przodu mimo, że nie wykazuje luzów na trzepaczkach.
~pch@vp.pl
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
no i tutaj koniec pochwal. po 4k km zaczęło mi trzeszczeć w podszybiu, teraz zaczynam słyszeć dźwięki z drzwi. blokada otwierania tylnych drzwi nie działa od początku, pilot nie zamyka otwartych okien a powinien, nie sprawdziłem wszystkich gadżetów ale pewnie jeszcze by sie coś znalazło. są ta pierdoły ale irytujące jak ktoś wywala tyle kasy. od zakupu czekałem aż coś mi się zepsuje no i sie doczekałem :-).
~Mac
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Cos zaczelo trzeszczec w tylnej klapie, jakis plastik. Jeszcze tego nie zlokalizowalem, ale jak mnie zirytuje juz porzadnie to pojade do serwisu. Poza tym skora w drzwiach lekko wysuwa sie spod panelu sterowania szybami. W zasadzie wystarczy odkrecic i wsunac-no problem, ale wkurza wiec chyba to w koncu zrobie.
~ocsjz
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Obniżam jedną gwiazdkę za pękające prowadnice sprężyny pedału sprzęgła. Mnie strzeliła i wiem, że nie jestem w tym sam. Usterka nie jest poważna, bo można z tym jeździć i nic się nie dzieje natomiast przyzwyczaić się trzeba do delikatnego wyczuwalnego pod butem skoku podczas odpuszczania pedału.
~Michał W
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Za aplikacją fuelio: termostat 150zł, mechanizm szyby 70zł (co dziwne tylna lewa), czujnik wałka rozrządu 180 zł, przegryziony przez kunę kabel do DPFu-naprawa 100 zł. za 4 lata obawiałem się, że będzie gorzej.
~Qba
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Poza pakietem startowym i małymi zaniedbaniami poprzedniego właściciela wymieniłem tylko łożysko w kole. Ponadto musiałem zmienić wahacze górne ponieważ zaczęły skrzypieć- założone były jakieś najtańsze chińskie i wytrzymały 20tys km
~Piotr
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Nie wypada poza przeciętność. Zadbany egzemplarz będzie służył długo i wytrwale. Przy 171.000 zł brak powodów do narzekań. A pytali czy upadłem na głowę kupując to auto :)
~Ośmiornica
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Tu dzieje się wszystko. Najwięcej problemów sprawia zawieszenie.
~przemysław_jastrzębski
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Nic mi się tutaj nie przydarzyło złego.
~Robert
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Przestało mi grzać prawe lusterko. 25 zł i 10 min pracy :)
Alfa Romeo 159 Sportwagon