Lista ocen Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW 2006-2010 (13) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Piotr
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Główny zarzut to skrzynia M32. Można poszukać egzemplarza z silnikiem 2.0jtdm, który łączy się z bezproblemową skrzynią F40. Trafiają się usterki związane z budową nowoczesnych diesli, znane we wszystkich markach, takie jak problemy z DPF (wszyscy usuwają i problem znika na zawsze), wtryskami, przekładniami kierowniczymi (głównie auta sprzed face-liftingu (bodajże 2008r.). Usterki jednak zdarzają się rzadziej niż w autach konkurencji za Odry...
~Mac
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Przed pierwszym przegladem cos zaczelo stukac w przednim zawieszeniu. Wymieniono chyba gorny lewy wahacz, stukalo dalej..W serwisie stwierdzono, ze to maglownica. Po jej wymianie z powrotem cisza. Poki co jest ok. Naprawa w ramach gwarancji wiec za friko. ( nowa przekladnia-1600PLN ). Nie wydaje mi sie zeby to byla norma w innych autkach, zaliczylem ktoregos razu niezla wyrwe i mysle, ze to bylo powodem. Poza tym zona tez jezdzi czasem tym...
~Michał W
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Żadnych. Bardziej przez naiwność i strach zregenerowałem turbo pól roku po kupnie. Zregenerowałem też sporym kosztem alternator, co również było zbędne-problemy z odpalaniem spowodował czujnik wału korbowego za 180 zł. Oba poważne wydatki były spowodowane tylko naciąganiem i moją obawą przed zaniedbaniem tematu. Zmieniłem mechanika, samochód jeździ bez problemów. Fabryczne zawieszenie!
~ocsjz
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Obniżam jedną gwiazdkę za to, że zdarzyła mi się jedna awaria, która unieruchomiła mnie na drodze i musiałem korzystać z pomocy drogowej. Część, która ma prawo się zużyć, ale jednak obniżę tą gwiazdkę. W moim przypadku było to koło pasowe.
~Ośmiornica
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Skrzynia biegów M32 jest bardzo słabym punktem auta. To po prostu nie działa jak trzeba. Pęka też wąż od wspomagania. Przy wymianie w grę wchodzi jedynie oryginał, ze względu na obecność dławików wyciszających pracę.
~Robert
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Brak usterek ale kwestią czasu jest kiedy zaczępię o coś brzuchem bo jest bardzo niska.
~przemysław_jastrzębski
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Tutaj odejmę jedną gwiazdkę za podatne na uszkodzenie zawieszenie.
~Qba
Sportwagon 1.9 JTDM 120KM 88kW
Nie miałem z autem żadnych poważnych problemów- oby tak dalej.
~pch@vp.pl
na razie brak, ale AR ma dopiero 8kkm