Lista ocen Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW 2006-2010 (30) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ad
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Coś pięknego. Trochę twardo, ale jednak komfortowo. Na trasie jedzie jak przyklejona. Można zrobić 1000 km i nie jest się zmęczonym. Nie chce się wysiadać. W zakrętach super, chyba lepiej tylko w BMW w tej klasie, ale na prostej bezkonkurencyjna. Zawieszenie bardzo trwałe- bez porównania do poprzedników. Niestety trzeba uważać na koleinach bo można przytrzeć.
~de
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Poezja i dramat. Poezja: auto pięknie się prowadzi, znakomicie dobrana twardość, absolutny brak przechyłów w zakrętach, komfortowe resorowanie, genialna konstrukcja (polecam zobaczyć, jak wymyślono wahacze poprzeczne w tylnym zawieszeniu). Układ kierowniczy precyzyjny, mechaniczne wspomaganie nie robi gumy. Dramat: polskie drogi, auto jest nisko zawieszone.
~Andy
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Tutaj Alfa pokazała się z najlepszej strony. Przesiadłem się z BMW E39 530d, które do dzisiaj uważam za najlepsze autko, ale Alfa na zakrętach wymiata. Jeżeli szukasz samochodu toczącego się po drodze niczym wielka limuzyna to szukaj gdzie indziej. Alfa musiała znaleźć kompromis pomiędzy sztywnością a komfortem i uważam, że spisali się na medal.
~Mati_3miasto
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Mistrzostwo, praktycznie brak konkurencji w tej klasie. Przyczepność tego auta osiąga nieprzyzwoite wartości :D Nawet gdy ktoś jest w stanie się utrzymać za nami na prostej to jest to kwestia pierwszych 2 zakrętów i już oponent jest spory kawałek za nami. Duży plus równiez za hamulce... bardzo wydajne i odporne termicznie
~Patryk
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Prowadzi się precyzyjnie jednak samochód potrafi bardzo mocno szarpnąć na koleinach. Być może jest to powód szerokich opon. Ten samochód oduczył mnie prowadzenia kolanem podczas szukania czegoś w samochodzie, gdyż kierownicy po prostu nie utrzymam.
~mioslaw
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Bardzo dobrze trzyma się drogi, jak po przysłowiowym sznurku, robi wrażenie na łukach. Auto jest na prostych bardzo delikatne ale podczas wchodzenia w zakręt mam wrażenie sztywności. Nie ma tendencji do wychylenia.
~Marko
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Twardy, ale bardzo dobry. I mam 17 cali - mimo tego wytrzęsie na naszych drogach. Za to pewność prowadzenia super. Jeździłem brata vectrą z 2008 - koszmar. Buja jak na statku, a skrzynia w Vectrze jakby kijem w wiadrze mieszać.
~gorzelak@post.pl
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Stabilność, pewność, komfort. Pięknie działa vdc - samochód staje się podobny do tylnonapędówki, lekko zarzuca tyłem, kontra bezbłędnie prostuje. Zobaczymy jak z trwałością - w dwóch 156, jakie miałem, przód leciał po 50 tys.
~kamilwes123
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Alfa prowadzi się po prostu świetnie, lekko twarde zawieszenie, koła 18", bardzo delikatne wspomaganie i nie chce się wychodzić, choć kusi, by spojrzeć czasem na przód auta :)
~Alfa_Tom
Sportwagon 1.9 JTDM 16v 150KM 110kW
Bardzo dobry, precyzyjny. W zakrętach niczym gokart. Nie wiem który średniej klasy kombi będzie szybsze. Aczkolwiek zawieszenie jest dość twarde. Ma charakterystykę pod sportowe.
Alfa Romeo 159 Sportwagon