Lista ocen Alfa Romeo 33 II Hatchback (91) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 41 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bassman81@o2.pl
Hatchback 1.7 i.e. 107KM 79kW
W moim egzemplarzu 2 trzeba umieć wbić, ktoś kto nie jeździł nie umie wrzucić żadnego biegu :). Trzeba się przyzwyczaić, dużo czasu zajmuje przerzucanie biegów. Jednak wszystko zależy od precyzyjnego operowania drążkiem. Jak nic nie jest luźne w skrzynce biegów to chodzi wyśmienicie.
~lukasik_bialystok
Hatchback 1.3 i.e. 90KM 66kW
tak jak u kazdego skrzynia daje o sobie troche do powiedzenia i poprawek,ale to jest po prostu wloszczyzna i troszke im niewyszlo z konstrukcja bo troszke zgrzyta jak ruszam na swiatlach i scigam sie z golfem 4:D wrzucam na 3 bieg to morze sobie golfik spaliny moje powachac,niema szans zeby mnie przescignac
~tomek ... fr33rider@o2.pl http://dfr.mp3.xx.pl
Hatchback 1.3 i.e. 90KM 66kW
przelozenia dobrane super ale... jest malo dokladna... da sie przyzwyczaic.. to ze raz na 20 chrupnie przy 1 i R chyba nie trzeba pisac .. najwazniejsze jest to ze ten model nie lubi szybkich zmian biegu.. jest dobrze ale moglo byc lepiej .. wada modelu - niestety
~marek_mika@tlen.pl
Hatchback 1.7 i.e. 117KM 86kW
Skrzynia biegów akurat w tym modelu jest kiepska... Synchronizatory nie wytrzymują zbyt długo, skrzynia często zgrzyta, ciężko dynamicznie wrzucić bieg tak jak w niemieckim aucie. Jest nieprecyzyjna i to jej wada. Naszczęście silnik radzi sobie doskonale ;)
~Azazello
Hatchback 1.7 i.e. 107KM 79kW
Chyba największa bolączka tego auta. Niestety zgrzytająca \"dwójka\" irytuje. Można się nauczyć zmieniać te biegi, ale od czasu do czasu i tak się łapię na tej \"dwójce\", gdyby nie to skrzynia była by nawet niezła.
~Maciej
Hatchback 1.3 i.e. 90KM 66kW
musze przyznac ze skrzynia ma swoje humory ale to kwestia zapoznania sie z nia potem idzie gładko, w wersji z siedzeniai Recaro są problemy z wrzuceniem 2ki - fotel kierowcy przeszkadza ale po jakims czasie przestaje to przeszkadzac
~banan
Hatchback 1.3 i.e. 90KM 66kW
skrzynia koszmar,problemy i zgrzyty przy wrzucaniu 1,2,wstecznego.po paru miesiącach przyzwyczaiłem się i obecnie wrzucanie biegów nie sprawia mi kłopotów ale gdy ktoś inny wsiadzie do tego auta to ma z tym duze problemy
~Bartek Poznań
Hatchback 1.3 i.e. 90KM 66kW
Skrzynia to jest to co nie wyszło konstruktorom, cos spieprzyli z synchronizacją.... Ale mam w planach kapitalke skrzyni, bo zaczyna mnie wkurzać brak mozliwości pomieszania w biegach niekiedy...:)
~Russell_1983
Hatchback 1.3 i.e. 87KM 64kW
skrzynia natomiast to jeden ze słabszych podzespołów. dobrze zestopniowana, ale dość nie precyzyjna i przy wrzucaniu wstecznego często ma spore oporyno i te zgrzyty. Do skrzyni trzeba się przyzwyczaić
~ego-e@o2.pl
Hatchback 1.3 i.e. 90KM 66kW
za kazdym razem jak wrzucam dwójke obawiam się kolejnego zgrzytu w przekładni, przyzwycziłem się chyba będzie mi tego brakować jeśli zmienie samochód, poza tym nie czuć zmiany biegów przy jeżdzie
Alfa Romeo 33 II Hatchback