Lista ocen Alfa Romeo Brera Coupe (14) - Silnik

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pafka
Coupe 1750 TBi 16v 200KM 147kW
Jak dla mnie to coś pięknego! Auto rwie się do przodu, silnik bardzo ładnie się wkręca już od ok 2,5 tys. obrotów. Przed wyprzedzaniem praktycznie nie trzeba redukować biegu, tylko wciska się gaz - niemal w każdej sytuacji jest natychmiastowa reakcja. Jedyny minus tego motoru, to brak dźwięku. Rozczarowani mogą też być miłośnicy silników wysokoobrotowych - TBi kręci się nisko. Ja z tego silnika byłem jednak bardzo zadowolony.
~Dariusz
Coupe 2.4 JTDM 20v 210KM 154kW
Duzy mocny diesel o jeszcze umiarkowanym skomplikowaniu konstrukcji. Dynamiczny ale nie "szalony" jak to diesel. W tym aucie jest to kompromis. Dostajesz porzadny silnik i normalne spalanie. Wzamian za to pozostaje pewien niedosyt. Nie tle brakuje mocy co kuleje dynamika. Jest turbo lag dosc spory, na 1-2-3 zdziera asfalt, na 4-5-6 zachowuje sie juz troche mulowato.
~Grzesiek
Coupe 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Mocy nigdy za wiele, ale przy tej elastyczności jest więcej niż ok. Jest radość... :) Standardowym kłopotem przy tych silnikach są klapki kolektora - po usunięciu problemu od razu przy kupnie - niczego nie musiałem naprawiać.
~dannz@wp.pl
Coupe 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Bardzo cichy, bardzo elastyczny, a przy wyższych obrotach zrozumiesz dlaczego z tyłu są 4 rury :))) Oczywiście czuje się, że nie podróżujesz kompaktowym GTI (masa...), ale cóż - pieniędzy i mocy silnika nigdy nie dość ;-))
~Kristofer
Coupe 3.2 JTS 24v 260KM 191kW
Genialny silnik, bardzo elastyczny i dynamiczny po prostu zrywa asfalt wcześniej miałem alfe 156 2.5v6 i miałem frajdę ale 3.2 silnik bije na głowę 2.5 Wszystkie cwaniaki w bmw calibrach i innych dziadostwach zostają z tyłu :)))
~matgoo
Coupe 3.2 JTS 24v 260KM 191kW
Dobre przyspieszenie, mechanicznie sprawwuje sie swietnie. Ale niewyobrażam sobie, żeby przy 20 tyś. przebiegu mogło być inaczej. Jedyny minus to spalanie... jak na razie w trybie mieszanym około 17l/100.
~Marcin
Coupe 1750 TBi 16v 200KM 147kW
Stały moment niby jest fajny, ale brakuje tego lekkiego dreszczyku / wzrostu po przekroczeniu 3-4tys. obrotów
~Buza
Coupe 1750 TBi 16v 200KM 147kW
Nie do ... zdarcia . Spokojnie wirusowany do 230 KM. Chore Sportivo!
~Aneta
Coupe 2.2 JTS 185KM 136kW
SILNIK SPISUJĘ SIĘ REWELACYJNIE JAK SIĘ DBA TO SIĘ MA NIC DODAĆ NIC UJĄĆ
~Olo
Coupe 3.2 JTS 24v 260KM 191kW
Coz mozna dodac przy 260 KM? Wspaniale sie spisuje na kazdym biegu.
Alfa Romeo Brera Coupe