Lista ocen Alfa Romeo Brera (14) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pafka
Coupe 1750 TBi 16v 200KM 147kW
To jest coś, co oprócz designu Brery, jest jej największym atutem! Bezpośredni układ kierowniczy, bardzo pewne prowadzenie, bardzo mała podsterowność - Brera TBi kocha zakręty, a ja je pokochałem razem z nią! Zawieszenie jest jednocześnie sportowe i komfortowe. Czuć najmniejsze pęknięcie na jezdni, ale na większych dziurach bardzo fajnie pracuje - nie ma żadnego dobijania, bardzo fajnie wybiera nierówności.
~Dariusz
Coupe 2.4 JTDM 20v 210KM 154kW
Jak to alfa. Dopoki zawieszenie jest nowe, to jest bajka. Auto jest przyklejone do drogi, prowadzenie pewne, duzo frajdy. Wahacze szybko sie zuzywaja i kosztuja swoje. Trzeba dbac w szczegolnosci o przednie zawieszenie i w praktyce wymieniac wszystkie elementy na nowe po ok 100 tys. Na lekki minus idzie uklad kierowniczy ktory subiektywnie uwazam za nieprecyzyjny.
~Grzesiek
Coupe 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Zaskakująco trwałe zawieszenie - widocznie za dużo się nasłuchałem o awaryjności. Ciężki samochód, zwłaszcza przód - daje się to odczuć przy prowadzeniu... - ale czuć to przy bardziej ekstremalnej jeździe w zakrętach. Ogólnie bardzo stabilne auto przy każdej prędkości - nawet przy 200 km/h jest bardzo dobrze. Trochę czuć nierówności, ale nie jest przesadnie twarde.
~dannz@wp.pl
Coupe 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Układ jezdny jest bardziej komfortowy, niż sportowy (oczywiście, jak na auto o sportowym charakterze). Mnie to się nawet podoba - można pokonać dłuższą trasę bez urazu kręgosłupa (spróbuj to zrobić w Audi TT :P ). Jedyna wada - słyszysz zawieszenie na krótkich, poprzecznych nierównościach.. Generalnie jednak duży plus - tym autem naprawdę przyjemnie da się jeździć na codzień!!!!
~Kristofer
Coupe 3.2 JTS 24v 260KM 191kW
Auto przysysa sie do drogi za kierownicą czuję się jak pilot myśliwca po prostu genialnie może troszke dupa próbuje uciekać w czasie ostrzejszego skręcania ale jest dobrze. Zawieszenie sportowe więc trochę twarde tylko na lepsze drogi których nie wiele jest w polsce.
~nano50
Coupe 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Spotkałem wiele opinii mówiących, że ten samochód prowadzi się porównywalnie do porsche i jest jednym z najlepiej prowadzących się pojazdów dostępnych na drogach, zwłaszcza uwzględniwszy tę cenę.
~eluwina
Spider 2.4 JTDM 20v 200KM 147kW
Wygodny, nie męczy. Nie jest z tego względu też zbyt sportowy ale w tym aucie przy 150km/h robi się już dość głośno a bez dachu powyżej 110
~Krzysztof
Coupe 3.2 JTS 24v 260KM 191kW
bez rewelacji ale i bez specjalnych zarzutów- ot jak wiele aut nie tylko sportowych
~Marcin
Coupe 1750 TBi 16v 200KM 147kW
komfort, stabilność, pewność prowadzenia, same zalety
~Aneta
Coupe 2.2 JTS 185KM 136kW