Lista ocen Alfa Romeo Giulia II (26) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Cosmovsky
Sedan 2.0 Turbo 200KM 147kW
Rewelacja, bardzo dynamiczny,reaguje momentalnie na dodanie gazu (poza trybem Advanced Efficiency), nie najgorzej brzmi jak na 4 cylindry, ciągnie od najniższych obrotów. Brak jakiejkolwiek Turbodziury. Alfa katalogowo ma 6,7 do setki co mi w zupełności wystarcza, wyprzedzanie to czysta przyjemność. Warto zaznaczyć że Giulia jest bardzo lekka ( 1429kg ) i to zdecydowanie robi robotę.
~Szymansky
Sedan 2.9 V6 510KM 375kW
Bardzo elastyczna jednostka, potrafi spalić po za miastem 6,5L/100km jadąc przepisowo (nie oszukujmy się, trzeba mieć silną wolę, niczym tybetański mnich :) ) górne widełki nie są mi znane, bo pokładowy komputer pokazuje maksymalnie 15l/100,:) każde muśnięcie pedału gazu powoduje natychmiastową reakcję, uzależniający dźwięk wydechu i uśmiech od ucha do ucha
~Szymansky
Sedan 2.9 V6 510KM 375kW
~Hrabia_Woland
Sedan 2.0 Turbo 200KM 147kW
W dolnym zakresie spokojny, wręcz leniwy, ale im wyżej kręcimy tym większy wariat. Reakcje na gaz zależne od wybranego trybu jazdy. Mam wersję 200KM, a czasem ma się wrażenie że jest duuużo więcej. Włosi potrafią! Co do ekonomiki to cóż, jak się jedzie tak pali. Nie było konieczności uzupełniania oleju pomiędzy przeglądami.
~LightCredit
Sedan 2.0 Turbo 200KM 147kW
Samochód nie zaskoczył mnie żadnym problemem ale narazie nie ma przebiegu. nigdy nie narzekałem na te samochody bo eksploatacja nie sprawiała problemów. Jeśli chodzi o działanie silnika to jest żwawy i lubi prędkości w okolicy 100km/h. automat zmienia przełożenia bez szarpnięć i szybko reaguje na dodanie gazu.
~A. jak Alfa
Sedan 2.0 TBi 280KM 206kW
Dałbym 6, a nawet 7 * gdyby można. Rewelacyjny, genialny.... wspaniały. Żadnej turbo dziury ( VAG może się uczyć jak robić dobry silnik !!! ) , pełna moc przy każdych obrotach, natychmiastowa reakcja na gaz, kosmicznie szybkie nabieranie obrotów, a jednocześnie potrafi być cichy, świetnie wyważony. Super.
~Zadowolony :)
Sedan 2.0 TBi 280KM 206kW
280 KM robi robotę z napędem Q4, (silnik do oszczędnych nie należy ale to dlatego, że jazda tym autem to za każdym razem zabawa i czysta przyjemność, no nie da sie wolno poprostu :) ) . Jak ktoś jeździ spokojnie to spali 7 , ale nie ma co się łudzić w mieście 12-20l , trasa 7-15 l ).
~Tomi
Sedan 2.0 TBi 280KM 206kW
280 KM i okolice 5s do 100 km/h robią wrażenie na papierze, ale za kierownicą to jest po prostu bajka. Auto stworzone na kręte trasy, wyprzedzanie to przyjemność, nie ma sytuacji, kiedy brakuje mocy czy dynamiki.
~DC
Sedan 2.0 Turbo 200KM 147kW
Naprawdę dobrze się wkręca, jednak w dolnym zakresie brakuje mocy. Może poprawią softem, a jak nie to zrobię tuning na 280KM (ten sam silnik, co w 280KM. Różnią się tylko oprogramowaniem).
~d.alfa
Sedan 2.2 JTD 180KM 132kW
180 KM i tylny napęd pozwala na bardzo dynamiczną jazdę. Rozpędzenie auta do 200 km/h odbywa się lekko i bez wysiłku. Spalanie w trasie oscyluje w zakresie 5-6 l./100km.