Lista ocen Alfa Romeo Giulia II Sedan (19) - Ergonomia

Na liście zabraknie 15 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Hrabia_Woland
Sedan 2.0 Turbo 200KM 147kW
Wszystkie potrzebne rzeczy są pod ręką, do tego w większości są to fizyczne przyciski i pokrętła! Moja wersja posiada elektryczną regulację foteli z pamięcią ustawień (do tego fotel kierowcy odjeżdża do tyłu po zgaszeniu silnika) plus samo ściemniające się lusterka (rewelacja). Z minusów to system multimedialny w wersji sprzed liftingu nie jest najwyższych lotów w porównaniu do konkurencji. Przydałaby się też jakaś przegródka na telefon.
~d.alfa
Sedan 2.2 JTD 180KM 132kW
Klasyczne zegary w tubach z dużym wyświetlaczem pomiędzy, do tego niemal 9 calowy wyświetlacz centralny, sterowany pokrętłem a nie dotykowo. Sterowanie wentylacją na pokrętłach i przyciskach. Dla mnie ideał. Nie cierpię samochodów z dotykowymi tabletami sterczącymi na środku i z cyfrowymi zegarami. Dla mnie to odpust i choinka w jednym.
~Tomi
Sedan 2.0 TBi 280KM 206kW
Wszystko na swoim miejscu, intuicyjna obsługa multimediów, trybów jazdy itp. Fajna wielofunkcyjna fajera z obsługą tempomatu. Przyciski do ustawień fotela wymagają nauczenia się, nie zawsze się trafia na nie od razu, ale umówmy się, używa się ich raz na boży rok. Reszta naprawdę ok, auto szyte pod kierowcę.
~Cosmovsky
Sedan 2.0 Turbo 200KM 147kW
Jest ok, wszystko na swoim miejscu, wnętrze wygląda bardzo nowocześnie. Materiały wykończeniowe są dobrej jakości, spasowanie również ok. Duży plus za wkomponowanie wyświetlacza w deskę. System info-rozrywki dość ubogi w opcję, nawigacją przeciętna, audio jak najbardziej ok.
~DS
Sedan 2.0 TBi 280KM 206kW
W Alfie czujemy się jak w aucie sportowym. Wszystko co pradwa w zasięgu ręki, utrudniony dostęp do sterowania fotelem o czym już wspominałem, poza tym bez większych uwag. Jest ok. Duzy plus: monitor ładnie wbudowany w deskę rozdzielczą zamiast obskurnego tableta u konkurencji.
~Ramses
Sedan 2.0 Turbo 200KM 147kW
Pasy nie mają regulacji na wysokość. Ciężko mi się wsiada. Jak jedziesz na wstecznym to w infotainmencie wielu rzeczy nie możesz zrobić np. sterować klimatyzacją. Czyli duperele. Niestety audio gra raczej przeciętnie co wg. mnie nie jest duperelą.
~Zadowolony :)
Sedan 2.0 TBi 280KM 206kW
Wszystko na swoim miejscu,łatwy dostęp , łatwa obsługa nie trzeba sie zastanawiać , bardzo intuicyjna obsługa, minus do nawigacji która ma uciążliwe wybieranie poszczególnych liter. Wybieranie głosowe niestety nie zawsze dobrze działa.
~ANDY
Sedan 2.0 TBi 280KM 206kW
Miałem w życiu ponad 20 aut i uważam, że Giulia ma doskonale zaprojektowane wnętrze pod względem ergonomii - każdy przycisk jest dokładnie tam gdzie powinien. Szczególne uznanie za bardzo wygodne manetki zmiany biegów przy kierownicy.
~LightCredit
Sedan 2.0 Turbo 200KM 147kW
Wszystkie przełączniki są w zasięgu ręki więc nie ma czego krytykować wszystko czytelne i dobrze widocznie w dzień soneczny i w nocy. przednie słupni mogły być cieńsze.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo Giulia II Sedan
7,1
10,1
~A. jak Alfa
Sedan 2.0 TBi 280KM 206kW
Dla mnie super, wszystko na swoim miejscu, schowki, pojemniki na kubki itp. Bardzo szeroki zakres regulacji foteli. Przełączniki świetnie rozplanowane.
Alfa Romeo Giulia II Sedan