Lista ocen Alfa Romeo Giulietta Nuova II (47) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~bananmac
Hatchback 5d 1750 TBi 16v 235KM 173kW
Najpoważniejszą usterką był i jest nadal system doświetlania zakrętów. Komputer informuję mnie ze ta funkcja jest niedostępna. ASO mówili że trzeba wymienić całe reflektory a to koszt około 4tys PLN... na szczęście można z tym żyć. Do tego kiedyś zdarzyło się, że po agresywnej jeździe po przekreceniu kluczyka nie bylo żadnej reakcji rozrusznika. Przyczyną okazało się okablowanie które zostało przerwane przy przyspieszaniu. Podobno to wada w...
~Sergio
Hatchback 5d 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW
Niestety w moim przypadku potwierdziły się wątpliwości co do modułu MULTIAIR który przy przebiegu 75 tys. km odmówił posłuszeństwa. Nowy moduł kosztuje 3 tys. PLN + min. 1 tys PLN wymiana. Wyglądało to niewesoło, skończyło się jednak na uznaniu tej wymiany w ramach gestu biznesowego firmy - duży szacunek do dużego poznańskiego serwisu ALFY za profesjonalne podejście do klienta i całokształtu sprawy.
~maniuch1
Hatchback 5d 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW
nic nie było , no nie licząc tej nieszczęsnej haczącej skrzyni biegów z którą nie wiem co dalej robić , na razie jeździ i jakoś z nią żyję ale odbiera sporo frajdy i radości z jazdy przez tę nieprecyzyjną zmianę biegów (po wymianie oleju w skrzyni działa ona trochę lepiej ale szału nadal nie ma)
~Przemek
Hatchback 5d 1.6 JTD 16v 105KM 77kW
Przeguby wewnętrzne. Do już moja druga alfa i ten sam przypadek. Może dlatego , że diesel i moment. Ale przeguby ciężko znaleźć jakiś sensowny zamiennik . A całe nowe półosie komplet 3 tys. Plus mechanik. Olej w skrzyni itp.
~Tomek
Hatchback 5d 1750 TBi 16v 235KM 173kW
I tu były dwie — ciężko jest stwierdzić, co było przyczyną, ale rozszczelniła się chłodnica — poszła do wymiany oraz był problem z turbiną, trzeba było wymieniać gruszkę. Padła niestety tez nagrzewnica.
~Michał
Hatchback 5d 1.4 TB 16v 120KM 88kW
Kupiłem jak miała 103000, przejechałem 44000 i nie było nic poważnego. Powyżej wymieniłem drobiazgi, natomiast nie było nic poważnego. Czepki z głów, jest super
~Mobilfun
Hatchback 5d 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW
wymieniam na czas filtry i oleje oraz inne tematy eksploatacyjne i wszystko jest ok, odpukać narazie bezawaryjnie
~Rychó
Hatchback 5d 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW
nic poważnego, drugi raz odpadł kapturek gałki skrzyni biegów, założone rok temu łączniki stabilizatorów są ok
~Michal Nie Anioł
Hatchback 5d Facelifting 2016 1.6 JTDM-2 120KM 88kW
Tylko jedna awaria turbiny, trochę zaginiona przeze mnie, poza tym nigdy nie zawiodła.
~misterQ1
Hatchback 5d 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW
szarpiący silnik, wyciek z uszczelniacza półosi, a dzień po zakupie - wyciek płynu chłodniczego