Lista ocen Alfa Romeo Giulietta Nuova II (67) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kurt
Hatchback 5d 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW
Samochód kupiony w grudniu więc nie wiem jak będzie chłodził latem. Skoro wywodzi się z Włoch zakładam, że nie będzie z tym problemu. Zimą jest świetnie. Podgrzewane fotele to najlepsze rozwiązanie na największe mrozy. Korzystam z ustawień automatycznych, system analizuje temperatę oraz wilgotność i na tej podstawie dobiera gdzie skierować strumień powietrza i z jaką intensywanością. Sporadycznie ingerowałem w jego działanie. Małe zastrzeżenie...
~Michał
Hatchback 5d 1.4 TB 16v 120KM 88kW
Jeśli coś z koncernu Fiata powinno być masowo kopiowane, do obsługa automatycznej klimatyzacji. Proste sterowanie, duże pokrętła i guziki., wyraźne wyświetlacze. Jest super. Wydajność jest przyzwoita, to też dość małe wnętrze do schłodzenia/ogrzania. Silnik szybko się nagrzewa, to i szybko bucha ciepłe powietrze, ale Alfy (w przeciwieństwie np. do Peugeotów) odpalają ogrzewanie dopiero, gdy wskazówka temp. silnika drgnie z miejsca. W dieslu...
~Pewel_
Hatchback 5d 1.4 TB 16v 120KM 88kW
Wszystko działa sprawnie, szybko, automatyczna klimatyzacja bardzo dobrze utrzymuje temperaturę wewnątrz. Jedyny minus to zbyt głośna praca nawiewu. Klimatyzacja w trybie Auto stara się jak najszybciej dogrzać/ochłodzić samochód na początku podróży przez co włącza nadmuch na MAX co powoduje taki szum że trudno rozmawiać w samochodzie. To jedyny minus
~LR_Bruce
Hatchback 5d Facelifting 1.4 TB 16v Mair 150KM 110kW
Świetna klimatyzacja, dobrze dobiera temperaturę, radzi sobie zarówno ze sprawnym ogrzaniem jak i schłodzeniem wnętrza. Co istotne - nie ma zjawiska huraganu zimnego powietrza uderzającego w twarz, co często zdarza się w samochodach - powietrze rozprowadzane jest tak, aby nie irytować kierowcy i pasażerów.
~RaV
Hatchback 5d Facelifting 1.4 TB 16v 120KM 88kW
Regulacja klimatyzacji i nawiewu jest świetna. Pokrętła są duże, działają z przyjemnym oporem. Można regulować temperaturę bez odrywania wzroku od kierunku jazdy. Klimatyzacja działa szybko. Dodatkowo to bardzo estetyczne rozwiązanie. Prościej i bardziej stylowo już się nie da.
~ja
Hatchback 5d Facelifting 2016 1750 TBi 240KM 177kW
działa świetnie, szybę odmraża szybko, klima działa szybko i bez zastrzeżeń. automatyczny czujnik nieprzyjemnych zapachów reguluje obieg powietrza, ale tylko powyżej 5-7 *C.
~wawa
Hatchback 5d 1.4 TB 16v 120KM 88kW
wydaje mi się że tryb automatyczny klimatyzacji działa zbyt słabo,aby w dzień gorący było chłodno automat musi być ustawiony na 17,5st, plus za nawiew na tylną kanapę
~Tomek
Hatchback 5d 1750 TBi 16v 235KM 173kW
Nie jest najlepiej — ja miałem problemy z nagrzewnicą, ogólnie nawet jak wszystko było ok, to długo się nagrzewało itp. Było to nawet bym powiedział uciążliwe.
~Arecky
Hatchback 5d Facelifting 2016 1750 TBi 240KM 177kW
Veloce ma w standardzie elektryczna nagrzewnice powietrza - takze grzeeje OK daje 5* , ale z chlodzeniem ma problemy tu 3* - srednia 4*
~Piotr
Hatchback 5d Facelifting 1.4 TB 16v Mair 170KM 125kW
Bardzo słabe grzanie zimą na nogi. Ogólnie silnik szybko łapie ciepło ale dolne kanały nawiewowe są niewydajne