Lista ocen Alfa Romeo GT II (38) - Silnik

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~M
Coupe 1.9 MultiJet 16v 150KM 110kW
Kultura pracy typowa, jak to w dieslu 1.9, niepowalająca. Ale jakie ma to znaczenie w perspektywie niezawodności, oszczędności (!!!) i fajnego kopa? Moim zdaniem niewielkie. Autko odkąd mam je w posiadaniu nie strzeliło focha ani razu, silnik w stanie igła mimo dwudziestki na karku. Sporo dłuuugich (2tys km+) tras za nami i nic nie dało o sobie znać; praca silnika idealna nawet po kilkunastu godzinach jazdy 140-150km/h. Pewnie to zasługa w...
~Dudi42
Coupe 1.9 MultiJet 16v 150KM 110kW
Silnik jest bardzo dobry! auto jest dynamiczne a przy tym mało pali. jest bardzo trwałe no ale musi być ALE. Jadąc 20 letnim Nissanem Micrą mojego brata czuje że mnie to auto nie zawiedzie, nie boje się że coś się zepsuje, w Alfie tak nie jest. Dwumas, turbina, egr tyle rzeczy się może zepsuć! Pewnie nie prędko się zepsują ale lęk pozostaje. Planuje się klapek pozbyć. Ogólnie maszynownia jest bardzo dobra i trwała.
~pafka
Coupe 1.9 MultiJet 16v 150KM 110kW
Nawet przeciwnicy Alfy często doceniają silnik JTD 150 KM. Silnik praktycznie bezawaryjny (w moim egzemplarzu jeszcze bez klap wirowych oraz bez dpf), o fajnych parametrach, przyzwoitym zużyciu paliwa. Nawet jego dźwięk jest znośny. Oczywiście nie obraziłbym się gdyby miał troszkę więcej mocy, ale jest ok.
~jaktob77
Coupe 3.2 i V6 24V GTA 240KM 177kW
Podkreslam - auto nie po debilach - normalnie serwisowane - w przypadku 3.2 zero problemow z motorem.. hamulce, zawias? eksploatycjne temty Psuja sie alfy? TAK.. JAK SIE SKLADANE Z KILKU, ALBO MAJA PO 500TYS PRZEBIEGU.. te co maja 500 przy wlasciwym serwisie.. nigdy nie stana na drodze
~Zegarmistrz
Coupe 3.2 i V6 24V GTA 240KM 177kW
Klasa sama w sobie. Kultowy silnik. Genialne brzmienie. Niesamowicie wkręcający się na obroty. Moc jest więcej niż wystarczająca mimo, że w porównaniu do współczesnych szybkich aut GT V6 demonem dynamiki nie jest. Pilnować oleju, wymieniać rozrząd terminowo i cieszyć się jazdą.
~king300000
Coupe 2.0 JTS 16v 165KM 121kW
2.0JTS, kazdy narzeka na JTS-y ale te pierwsze byly całkiem znośne (z kolejnymi już gorzej). Silnik zrywny, fajnie rwie do przodu, szczególnie jak napinacz się załączy. Jedyne o co trzeba dbać to wtryski. Często padają, no i jakieś drobne usterki też się znajdą ale to drobnostki.
~Discrimen
Coupe 1.9 MultiJet 16v 150KM 110kW
Dobra kultura pracy, nie przenosi drgań do środka. Bardzo mocny punkt auta. Jak na 4\'ero cylidrowego klekota całkiem fajnie brzmi. Mało pali, dynamiczny w jeździe miejskiej. Podczas nawet dynamiczniejszej jazdy w środku silnik mało słyszalny.
~kirchu (alfoholik)
Coupe 1.9 MultiJet 16v 150KM 110kW
minusik za brzmienie,ale elastyczność na wyższych biegach rewela, w fotel wciska, polecam tuning 180KM i 400Nm daje kopa ( 1500-2000 zł) prędkośc katalogowa niby 209 ja moją grzałem 230km/h wg GPS a prędkościomierza zamknął się licznik 240 :)
~ante
Coupe 1.9 MultiJet 16v 150KM 110kW
1.9 150KM pali 5-6 litrów przy spokojnej jeździe, gdy depniemy - 7-10, gdy depniemy mocniej dojdzie i do 20, ale to przy prędkościach 180+. Bardzo żwawy i dynamiczny do setki w jakieś 8,5 sekundy. Jak dotąd brak usterek.
~Kuba
Coupe 1.9 MultiJet 16v 150KM 110kW
Jak na 150konnego diesla to rewelacja. Do tego tez dzwiek... ktoreg na prozno szukac u konkurencji. Ja juz w zyciu, poprzez auta ktore mialem, nabawilem sie choroby VAGa - na dzwiek niemieckiego diesla robi mi sie nie dobrze...