Ocena kierowcy - Alfa Romeo GT II

Dudi42, 8 lat temu
Silnik 1.9 MultiJet 16v 150KM 110kW
Rok produkcji 2004
Alfa Romeo GT II 1.9 MultiJet 16v 150KM 110kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Przez bojowy wygląd nie raz ustępują mi miejsca na autostradzie auta dużo mocniejsze od mojego :D w gąszczu Audików to auto jest prawdziwym rodzynkiem. Nie do pojęcia jest ile ten samochód ma w sobie stylu oraz klasy! jedynie gościu z e-petem oraz w zielonej kurtce z Croppa nie będzie wyglądał w tym aucie dobrze.
Układ elektryczny : Tosz to żyje! ale narazie mam spokój i jest bosko :D
Zawieszenie : Zaczynam słyszeć skrzypienie, naprawi się to za 9 miesięcy :(
Przeniesienie napędu : Szanujcie sprzęgło bo delikatnym jest, moment obrotowy robi swoje
Ciężko ocenić to auto bo pod wieloma względami jest beznadziejne, ale z drugiej strony przez swoje zalety sprawia że jest najdoskonalszym autem na ziemi :D Przede wszystkim jest inna, ładna i pozwala cieszyć się życiem. Przejażdżka Alfą przez górskie drogi jest jedną z tych chwil dla których się żyje ;) Dodam również że jest to moje pierwsze auto.
Silnik jest bardzo dobry! auto jest dynamiczne a przy tym mało pali. jest bardzo trwałe no ale musi być ALE. Jadąc 20 letnim Nissanem Micrą mojego brata czuje że mnie to auto nie zawiedzie, nie boje się że coś się zepsuje, w Alfie tak nie jest. Dwumas, turbina, egr tyle rzeczy się może zepsuć! Pewnie nie prędko się zepsują ale lęk pozostaje. Planuje się klapek pozbyć. Ogólnie maszynownia jest bardzo dobra i trwała.
Włosi w czasach gdy projektowali to auto nie potrafili robić skrzyń biegów, jadąc Fiatem Stilo mojego ojca muszę biegi wrzucać delikatnie bo mogą nie wejść. Tutaj nie jest lepiej bo jest gorzej. Sprzęgło jest w dobrym stanie a wciska się pedał jakby był betonem zalany, biegów nie trzeba szukać, ale ''czuć luz'' gdy się je wrzuca. mimo wszystko zmienianie biegów w Alfie daje masę frajdy.
Auto trzyma się drogi jak rzep psiego ogona, wchodząc w zakręt można jechać niemal z dowolną prędkością, układ kierowniczy jest bardzo precyzyjny, auto jedzie bardzo posłusznie. Zawieszenie jest twarde i wjazd na dziurę daje po 4 literach. I TAK MA BYĆ! jazda w zakrętach tym autem to czysta radocha :D gdyby zawieszenie było trwalsze... ale jeżdżąc normalnie, omijając dziury jest dobrze. AUTO TEŻ TRZEBA SZANOWAĆ A NIE WJEŻDŻAĆ W DZIURY I STUDZIENKI PRZY 140KM/H ! A potem mówią że się zawieszenie w alfie sypie...
Siedziałem kiedyś w Alfię GTV która miała widoczność koszmarną, tu jest zdecydowanie lepiej ale nie jest dobrze :P do tego mam 2 metry wzrostu i stojąc na światłach muszę stać od nich dalej żeby widzieć cokolwiek. trochę ciężko wyczuć przestrzeń w tym aucie, ale gdy już się wyczuje to się jest w pełnej symbiozie ;) dla ułatwienia ja mam czujniki parkowania więc jest ogar.
Ja rozumiem to że w Alfie ma być wszystko BELLA ale Włosi to naprawdę dziwne stworzenia... Dają 1 miejsce na napoje do którego się żadne picie nie zmieści... Wiecie dlaczego w Alfach GT i 147 podłokietniki niemal nigdy nie noszą śladów użycia? bo gdy się go rozłoży to się biegów nie da zmieniać... za to Bagażnik jest Monstrualnie ogromny. Jak na Coupe oczywiście. na + można w aucie narty wozić bo jest otworek :D
Jak przygrzeje to jest sauna, a jak się chłodzenie uruchomi to można w aucie piwo chłodzić :D generalnie wentylacja i ogrzewanie jest z pewnością autem tego samochodu.
Dla mnie jest dobra a mam 2 metry wzrostu. z tyłu nawet można kogoś przewieźć GDY POTRZEBA. Samochód ten poza atutami auta sportowego jest krążownikiem szos. dla 2 osób oczywiście, można każdego wyprzedzić a przy tym mało pali. widać że został stworzony do robienia kilometrów.
Ludzie tragizują z tym że jest głośno w aucie, dla mnie jest ok. Przeważnie słucham muzyki może dla tego nie przywiązałem do tego uwagi? tak czy siak nie mam żadnych zastrzeżeń ale nie daje wysokiej noty bo zdaje sobię sprawę z tego że istnieją takie auta jak S klasa.
Jestem studentem i żyje z kieszonkowego, coś koło 100 na miesiąc dostane, a i braciak mi czasem coś doleje, jakoś sobie daje radę i zostaje mi w kieszeni te 12 złotych na koniec miesiąca, może kiedyś uzbieram na tylni znaczek 80 zł, bo już wymieniłem przedni zderzak 1500zł, lampę wymieniłem 500zł, a rozrząd to z pompą wody i napinaczami wymieniłem :D auto kupiłem rozbite za 9000 zł.
No tutaj auto miażdży konkurencje (za takową uznaje Audi TT i BMW 3 e46 bo między tymi autami wybierałem) 15 tysięcy i dostajemy ponad czasowe, niezwykle piękne auto, przy którym owa Beemka oraz Audi wyglądają jak szrot. ale żeby nie było różowo to jadąc tym autem mam ciągle wrażenie że mi zaraz coś odpadnie :D pewnie przez tę legendy. Otwierać szyby odważyłem się po miesiącu :D kocham to auto :D
Na początku czasem w losowo wybranych chwilach lubiały mi zacząć migać światła awaryjne, NAWET JAK AUTO BYŁO ZGASZONE! no ale wymieniłem jakiś komputer 300zł u typowych cześków wieśków. w serwisie nie mam pojęcia ile by to kosztowało. Również mi lampa buczała, ale odpięło się ustawianie reflektorów i przestało :D
Poza zawieszeniem które planuje robić za 9 miesięcy to nic się nie dzieje, Pod warunkiem że chłodzimy turbinkę po ostrej jeździe, za nim damy autku w palnik to czekamy aż się rozgrzeje, dwumas szanujemy a wtedy to auto was wszystkich przeżyje.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 MultiJet 16v 150KM 110kW [l/100km]

5,4