Lista ocen Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d (47) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kamil
Hatchback 3d 1.4 TB MultiAir 16v 170KM 125kW
W mieście (Wrocław) ciężko przekroczyć 8.5l w trasie, na dynamicu na spokojnie można zejśc do mniej niż 7 jeżeli jedziemy około 120km/h, nawet z 4 osobami w środku, koszty części jak w innych wersjach silnikowych czyli dość niskie, głównie przez to, że wiele jest tych samych z fiata, mechanika bardzo dobrze wykonana (po 40 tys km bylem dwa razy u mechanika, na wizycie nie planowanej, raz zaczęło skrzypieć łożysko koszt 50 zl, druga to...
~Grzesiek
Hatchback 3d 1.4 8v S&S Q2 78KM 57kW
Witam, miasto w korkach (Kraków) krótkie odcinki do 9L, bez korków dłuższe przejazdy 7.5L. Trasa bez autostrad, przepisowo 5.5L, autostrada przepisowo 7L. Trasa ekonomicznie - okolice 5L. Ładny dźwięk silnika, dobrze wyciszony, piękny samochód. Bardzo wygodne siedzenie (z regulacją lędźwiową), niezłe audio (zwykłe) - 8 głośników. Polecam na miasto i jazdy podmiejskie. Autostrada - przyjemnie do 120-130km/h. Pozdrawiam
~Adrian
Hatchback 3d 1.4 16v 78KM 57kW
Przejechałem MiTo póki co od marca 3000 km, codziennie trasa 60 km - 45 km obwodnicą/15 km miasto, jazda dynamiczna, system d.n.a cały czas ustawiony na dynamic. Najlepsze spalanie zauważyłem przy prędkości 110-120 i spalanie ok 7litrów się wtedy trzyma. Można jeździć wolniej, ale po co? Fajnie przyspiesza do 4tego biegu, silnika można słuchać zamiast radia :)
~Kuba
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Części - tanie i łatwo dostępne (poza osłoną rozrządu, której zamienników nie ma i jest cholernie droga w ASO no i wyżej wymienionym czujnikiem skrętu). Większość elementów pasuje z Fiata Grande Punto. Niestety spalanie jest dość wysokie. Mój Miciak z gazem pali około 11 litrów ale zależne jest do od użytkowania. Poniżej 8 ciężko zejść.
~Paweł
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Nic się nie zepsuło wiec trudno narzekać, wymieniałem rozrząd- grosze, olej-grosze. Pod spodem to Fiat wiec części są niesamowicie tanie. Jedyna gwiazdkę odejmuję za spalanie, które w poruszaniu się po Poznaniu oscyluje w granicach 10-11.5l. Oczywiście jeżdżąc po trasie i mniejszym mieście, bez korków spalanie o wiele spada.
~Michał
Hatchback 3d 1.4 MultiAir 16v 105KM 77kW
Można też jeździć ekonomicznie. Odkryłem, że przy zmianie biegu przy 2500 obr.(nie mniej i nie więcej), nie przekraczając 90-100 km/h na trasie śr. spalanie może zejść do 5.0 - 5.5 l. W takim przypadku na baku (45 l) robisz ok. 780 km. Przy normalnej jeździe po mieście śr 8, na trasie 6.5 - 7 l a na baku nie więcej niż 600 km.
~alfa mi amore!
Hatchback 3d 1.4 MultiAir 16v 105KM 77kW
póki co za wiele powiedzieć nie mogę z uwagi na niski przebieg, ale sądzę że przeciętnie w mieście powinno się utrzymywać w przedziale 7,5-7,8 - nie wiem jak będzie w praktyce spisywał się system start&stop - póki co nie włącza się (aby zadziałał wg instrukcji musi być spełnionych kilka warunków, póki co to się nie udaje)
~vdikk
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Części zawieszenia, łożyska i inne części wspólne z Punto tanie jak barszcz. Spalanie duże nie ma co ukrywać. Ten silnik daje dużo radości z jazdy i zachęca do dynamicznego poruszania się. Drogie są elementy układu hamulcowego(ale za to hamuje świetnie.) oraz dwumasa sprzęgło turbo też drogie.
~sztandar
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Dużo pali ! Na normalu w mieście 10-11 przy dynamicznej jeździe w trybie sport 13-14, na trasie można zejść do 7 tylko po co kupować sportowy samochód żeby jeździć jak dziadek 60km/h realnie 8-9 na trasie przy bananie na twarzy.
Dziennik kosztów dla Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d
6,4
8,2
~wojtek
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Przy jeździe na codzień 5 km do pracy spalanie 7,3 na felgach 18. Przy ostrzejszej jeździe "dla relaksu" autko pali 9l/100. A na trasie po krajówkach, raczej nie przekraca 7l/100km.
Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d