Lista ocen Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d (46) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Kuba
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
W moim aucie znajduje się Oplowska skrzynia M32 z założonym short shifterem. Polecam każdemu taką modyfikację. W serii czuje się jakby ktoś łyżką mieszał biegi. Niestety M32 słynie z swojej słabej jakości wykonania, natomiast odpowiedni serwis (wymiana elementów ściernych w skrzyni, które w m32 niestety wykonane są z bardzo słabej jakości materiałów) i drobna chęć uwagi aby nie pomylić biegów i jest okej :) Wadą i zaletą jednocześnie są...
~idaft
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Oplowska skrzynia jest nieodpowiednia do tego auta. Mimo, że ma 6 biegów, to przełożenia są dosyć krótkie. Denerwują problemy z wrzucaniem wstecznego i zmiany z 1 na 2 zimą (skrzynia już po naprawie). Słyszałem, że dosyć awaryjna. Przy wyższych prędkościach jest ok, ale chętnie wymieniłbym ją na c635.
~Roldzio
Hatchback 3d 1.4 16v 78KM 57kW
Skrzynia biegów działa gładko i nie mozna sie w gruncie rzeczy do niczego przyczepic. Jedyne co bym zmienił to skrócił skok samego drążka jest on zbyt długi jak na autko ze \"sportowym charakterem\" Sprzęgło jest miekkie co mi osobiscie nie przeszkadza a i w korkach nie męczy prawej nogi.
~Adrian
Hatchback 3d 1.4 16v 78KM 57kW
Z tego co sie dowiedziałem, w niektórych MiTo cv 155 wystepuje skrzynia biegów od Opla i należy się jej wystrzegać. Jedyny problem z przekładnią zmiany biegów, przy wrzucaniu piątego biegu gałka lekko się rusza przód tył. Pewnie poduszka. Głębokie sprzęgło.
~sztandar
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Na plus 6 biegowa skrzynia biegów przydaje się na autostradach, jedyny minus jaki zauważyłem to czasem po wrzuceniu wstecznego i powrocie do jedynki zamiast jedynki wskakuje wsteczny także trzeba uważać, ale zdarza się to sporadycznie.
~Shymek
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Do oplowskiej skrzyni M32 na razie nie mam zastrzeżeń. Pracuje precyzyjnie i cicho. Biegi są dość krótkie jak na 6 biegów. Ma to swoje minusy, ale też plusy. Może przeszkadzać długi skok dźwigni zmiany biegów.
~Efekt
Hatchback 3d 1.4 MultiAir 16v 105KM 77kW
Po 100 km biegi wchodzą stosunkowo gładko. Obyło się również beż awarii. Jednak tak jak wspomniałem w sekcji o silniku, w niektórych momentach brak odpowiedniego przełożenia- albo wycie albo buczenie.
~Adam Cz.
Hatchback 3d 1.6 JTDM 120KM 88kW
Skrzynia 6-biegów i "długie" przełożenia, takie jak lubie, za to ogromny plus. Jedna gwiazdka mniej za to, że dwójka ciężej się wkleszcza niż pozostałe biegi, mechanik mówi, ze ten typ tak ma.
~rczemar
Hatchback 3d 1.4 MultiAir 16v 105KM 77kW
Nie mam zastrzeżeń pomijając fakt, ze na autostradzie nie da sie przyspieszyć przy większych prędkościach na 6. biegu - trzeba redukować, co przy prędkości rzędu 160 km/h jest dość dziwne.
~vdikk
Hatchback 3d 1.4 TB 16v 155KM 114kW
Skok lewarka jest dość długi ale precyzyjny. Zestopniowanie skrzyni przyjemne. 2bieg kończy się przy ponad 80km/h. Na 4 biegu przy 60km/h silnik osiąga 2000obr/min.
Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d