Ocena kierowcy - Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d

Roldzio, 12 lat temu
Silnik 1.4 16v 78KM 57kW
Rok produkcji 2010
Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d 1.4 16v 78KM 57kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Wydech! Jest to taka wisienka na torcie. Mimo małej mocy wydech gra przepieknie. Strzały na kolektorze buczenie pomruki wybuchy i ryk! rewelacja! majstersztyk! Brzmi jak subaru impreza! a w tunelu ludziom szczeki opadaja!
Autko jest naprawde fajne do miasta gdyby nie moja stycznosc z mini Cooperem dostałby ocene 5 ale brakuje mu lepszego zawieszenia, krótszych biegów i ogolnej zwartosci karoserii. nie czuje sie jednosci kierowcy z samochodem. Aczkolwiek baaardzo go lubie i jestem zadowolony z zakupu/
Silnik Alfy pracuje nadzwyczaj dobrze, mimo 78 koni autko radzi sobie całkiem sprawnie. W najbliższym czasie planuje odblokować moc do 100KM co myśle poprawi dynamike.
Skrzynia biegów działa gładko i nie mozna sie w gruncie rzeczy do niczego przyczepic. Jedyne co bym zmienił to skrócił skok samego drążka jest on zbyt długi jak na autko ze \"sportowym charakterem\" Sprzęgło jest miekkie co mi osobiscie nie przeszkadza a i w korkach nie męczy prawej nogi.
Tutaj niestety alfa wypada gorzej od Mini Coopera, który również stoi w moim garażu. Alfa ma zbyt miekkie zawieszenie i całość daje poczucia takiej tandety konstrukcyjnej. Co prawda na równym asfalcie sprawuje sie dobrze ale na dziurach jest już gorzej.
Ja wszystko dobrze widze:)
Uchwyt drzwi jest za blisko zawiasów co przy tych długich i ciezkich drzwiach nie pomaga w ich otwieraniu i zamykaniu. Kierownica jest za duża!!!! reszta ok.
Bajka!
jak dla mnie rewelacja!
Jak chcemy zeby było cicho to jest cicho, jak chcemy pokazac pazura to jest głośniej... szkoda ze nie jeszcze głosniej.
trasa ok 6-7, miasto około 9,5 litra przy dynamicznej jezdzie młodego kierowcy.
Jest dobrze... nigdy nie bedzie idealnie:)
Jak na razie to jakas uszczelka od skrzyni biegów i drazki stabilizatora po dziurawej zimie koszty groszowe.
NIC i oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16v 78KM 57kW [l/100km]