Ocena kierowcy - Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d

krzychol, 9 lat temu
Silnik 1.4 16v 78KM 57kW
Rok produkcji 2009
Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d 1.4 16v 78KM 57kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Nie spodziewałem się, że autko będzie dawało tyle frajdy z pokonywania zakrętów.
Inne : Mechanizm składania fotela
Układ elektryczny : Silniczek tylnej wycieraczki
Samochód odkupiłem od pierwszej właścicielki w Polsce, jest bezwypadkowy i do końca serwisowany ASO więc moja opinia o tej małej włoszce powinna być miarodajna w przeciwieństwie do komentarzy, wystawianych przez sfrustrowanych właścicieli ściąganego z zachodu szrotu składanego z dwóch aut. Ogólne wrażenia związane z samochodem oceniam na 5-, rzeczami do których można się przyczepić są : -kiepska widoczność, zwłaszcza do tyłu -tandetny mechanizm składania foteli przednich -rączki w drzwiach, które wyglądają i skrzypią pod wpływem nacisku jakby były wyjęte z samochodu sprzed 20 lat -klamki wewnętrzne wykonane z tandetnego plastiku -jakość spasowania tylnych boczków.
Silnik co prawda nie jest demonem prędkości, za to brzmi przepięknie, spokojnie wystarcza do poruszania się w miejskich warunkach, ale również na trasie nie ma dramatu, autko bez większych problemów pokonało trasę Kraków-Gdańsk. Rozczarowuje za to wysokie spalanie w mieście, które w cyklu miejskim potrafi dojść do nawet 10l w krakowskich korkach.
Skrzynia biegów jest elementem, który mnie najbardziej rozczarował, co prawda posiada 6 przełożeń co bardzo się chwali, ale niestety precyzją pracy nie zachwyca.
Układ jezdny urzekł mnie swoim działaniem po przełączeniu w tryb "dynamic" zachwyca precyzją prowadzenia! Myślę, że amatorzy szybkiego pokonywania zakrętów nie będą narzekać, jedyny aspekt, do którego można się przyczepić to komfort, który pozostawia trochę do życzenia ze względu na twardość zawieszenia.
Widoczność nie jest najmocniejszą stroną Alfy, sytuację ratują jedynie duże lusterka.
Wszystko jest na miejscu, nie ma do czego się przyczepić.
Tutaj również jest bardzo dobrze.
Jestem stosunkowo wysoką osobą 184cm wzrostu, nie narzekam na brak miejsca, jestem w stanie nawet zmieścić się na tylnej kanapie.
Wyciszenie jest na przyzwoitym poziomie, dwie rzeczy mogłyby wypaść lepiej: -hasał dobiegający z kół, być może spowodowany sporym zużyciem opon, które po tym sezonie wymagają wymiany. -powyżej 130km/h słychać szum z okolic tylnych szyb bocznych.
Tutaj Alfa błyszczy większość części pasuje z Punto, więc można kupić markowe produkty za przyzwoite pieniądze.
Jeśli miałbym powtórzyć zakup za kwotę, którą dysponowałem(25tys), to kupiłbym ten sam samochód, rozejrzałbym się tylko za modelem z mocniejszym silnikiem.
Drobne usterki, które wystąpiły to: -uszkodzony mechanizm składania fotela -silniczek tylnej wycieraczki
Brak!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16v 78KM 57kW [l/100km]