Ocena kierowcy - Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d

Michał, 10 lat temu
Silnik 1.6 JTDM 120KM 88kW
Rok produkcji 2008
Alfa Romeo MiTo Hatchback 3d 1.6 JTDM 120KM 88kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Mito daje radość z jazdy. Uważam, że jest dla osób które lubią się wyróżniać z tłumu ponieważ prócz wyglądu, napisu alfa romeo oraz kozackich światełek z tyłu nic nadzwyczajnego sobą nie prezentuje. Twarde plastiki, silniki jak w fiacie. Nie rozumiem osób kupujących wersje do 100KM i z ubogim wyposażeniem, bo to auto wtedy kompletnie nie cieszy po paru tygodniach użytkowania - punto tylko duuuużo droższe. Żeby poczuć charakter obowiązkowo mocny silnik, D.N.A.,ładne felgi 17\',18\', klimatronik(bez tego wygląda jak auto z lat 90) chromowane dodatki albo karbonowe. Wówczas się nam nie znudzi jeśli będziemy go użytkować na krótkich odcinkach.
Miałem chip na ok. 150KM, 0-100 km/h poniżej 8 sek. Silnik ładnie się kręci, a najbardziej cieszyły odjazdy tak od 60 do ok. 120 km/h, oczywiście w trybie dynamiq. Normal = muł. Przy ostrej jeździe łączonej na dystansie 10tys km komputer pokazał 6.3l co uważam za rewelację, cykl mieszany ale gaz traktowałem 0-1, albo do końca albo wcale ;) Kultura pracy ok, w zimie odpala na dotyk nawet przy dużych mrozach.
Za długa droga prowadzenia lewarka. Przy szybkiej zmianie z 1 na 2 haczy.
W trybie dynamiq trzyma się drogi bardzo fajnie, choć nieprzewidywalny przy bardzo szybkiej jeździe po zakrętach. Przyzwyczajony byłem do łatwej kontroli w innych pojazdach. Mito gdy już wpadnie to leeeci jak klocek. Niby sportowiec ale tu duuuuży minus. Informacja dla osób lubiących agresywną jazdę po zakrętach inny tego nawet nie odczują i będzie dla nich mistrzem trzymania się zakrętów. Moim zdaniem gorzej niż wyśmiewane francuskie auta jak mój wcześniejszy C4 VTS, nie pisząc już o OPC czy bmw.
Wielkie lusterka + czujniki pozwalały się wszędzie wepchać.
Wszystko w zasięgu ręki. Polecam podłokietnik, bo bez niego byłoby marnie. Lewą rękę ciężko podeprzeć na drzwiach, gdyż za wysoko linia szyby. Plastiki twarde.
Małe autko, więc szybko chłodzi i grzeje.
Ocena za przód, z tyłu wszyscy byli zdziwieni jak zajmowali miejsca, że nie ma tragedii. Mam 188 cm
Bardzo kiepsko, jeden z głównych powodów sprzedaży z racji, że dużo jeżdżę. Rekompensatą było przyśpieszenie.
jak wyżej, rewelacja 6.3 przy ostrej jeździe.
przez 25 tys km nic się nie zepsuło i nadal nie miało zamiaru się psuć.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 JTDM 120KM 88kW [l/100km]

5,4