Lista ocen Alfa Romeo Stelvio (53) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Morales
SUV Facelifting 2.0 Turbo 280KM 206kW
Skrzynia biegów pracuje niemal niezauważalnie, zmienia biegi w odpowiednich momentach, nie szarpie nie zrzuca ich za późno, ani za wcześnie. Każdy z druhów jazdy DNA to inna charakterystyka pracy skrzyni biegów i silnika, ale sprawdza się to bardzo fajnie. W trybie dynamicznym później wrzuca biegi i trzyma wyższe obroty, w ekonomicznym przeciwnie. Wygodnym rozwiązaniem są łopatki przy kierownicy, które w zamyśle służyć miały do ręcznej zmiany...
~JonSnow
SUV Facelifting 2.0 Turbo 280KM 206kW
Nie szarpie, zmienia biegi płynnie, Duże łopatki do zmiany biegów (nie korzystam w zasadzie w ogóle). W trybie N zbiera dość dobrze, jednak jeśli chcecie wyprzedzić naprawdę dynamicznie to trzeba ustawić D. Trybu A nie polecam, auto zachowuje się wtedy jak żółw, raz go używałem, jak bałem się, że nie dojadę od stacji na autostradzie, wtedy ustawiłem A - żółw, ale mało je warzyw :)
~M
SUV Facelifting 2.0 Turbo 200KM 147kW
Spodziewałem się gorszej kultury pracy, ale skrzynia ZF naprawdę daje radę. Nie szarpie, płynnie zmienia biegi, jest przewidywalna. Oczywiście czasami trochę się spóźni, szczególnie przy bardzo dynamicznym starcie, lecz można z tym żyć. Dynamiczna redukcja przy wyprzedzaniu działa poprawnie, nie mam żadnych zarzutów.
~MATEUSZ
SUV Facelifting 2.0 Turbo 280KM 206kW
Pokrętło zmian trybów pracy A, N i D wpływa znacząco na pracę skrzyni biegów. W D jest przyjemna, ledwo odczuwalna, A to zachowanie amoralne/anemiczne. Dodatkowe wyposażenie w manetki w trybie A i N nic nie robi ale w D przeciąganie biegów delikatnie poprawa dynamikę jazdy na zakrętach itp. Sama manetka obszyta skórą jak w BMW.
~mrziomalx
SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW
W trybie D (sportowy) dziala bardzo fajnie. Szarpie i trzyma na obrotach a co najwazniejsze to w trybie manualnym nie zmienia biegow nieproszona :) Niestety w pozostalych trybach dziala srednio z uwagi na to, ze nadal szarpie. Brakuje jej kultury pracy przy spokojnej jezdzie.
~uzzytkownik
SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW
Automat ZF jest znakomity. Działa lepiej niż w ówczesnym BMW F30 a już (według mnie) znacznie lepiej niż DSG z stajni VW. Reakcja na pracę pedału gazu czy manualnej zmiany biegu jest natychmiastowa. Skrzynia bardzo rzadko się myli. To jeden z najlepszych elementów tego samochodu.
~Jan Sudoł
SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW
Jednym słowem poezja. Skrzynia daje ogromną frajdę szczególnie gdy bawisz się łopatkami. Ne przeciąga a w trybie manualnym nie zmienia sam biegu na wyższy. Przy spokojnie jeździe jest również bardzo komfortowa. Można porównać do BMW czy Mercedesa.
~MietasM
SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW
Doskonała w każdych warunkach, nawet w najsłabszym trybie 'A' nie zauważyłem żadnych wad. Zmienia biegi bardzo szybko, redukuje również doskonale. Idealnie dopasowuje się do warunków. Łopatki prawie się nie przydają.
~uzzytkownik
SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW
Automat ZF tak samo jak w BMW jest znakomity. Tutaj ma ewidentnie inną konfigurację - więcej korzysta z wyższego momentu obrotowego silnika. Czasem się pomyli. W trybie D jest super nadpobudliwy, brakuje mi czegoś pomiędzy D a N.

Alfa Romeo Stelvio – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Tomasz
SUV 2.0 Turbo 280KM 206kW
Rewelacyjna, bardzo szybka a w trybie d to już bajka, pomimo że bmw x3 posiada taką samą to jednak w alfie zestrojona jest o niebo lepiej. Tryb a bardziej dla spokojnej i oszczędnej jazdy jednak na plus tryb żeglowania