Ocena kierowcy - Alfa Romeo Stelvio SUV Facelifting

potas.giz199, 3 lata temu
Silnik 2.0 Turbo 280KM 206kW
Rok produkcji 2020
Alfa Romeo Stelvio SUV Facelifting 2.0 Turbo 280KM 206kW 2020-2023 - Oceń swoje auto
Inne : Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony całym autem. Wrażenia z jazdy niesamowite. Tym autem chce się jechać, nie ważne czy do pracy, zakupy, czy na wczasy! I jest na czym oko zawiesić idąc do samochodu i opuszczjac go. Nie ma opcji, żeby się chociaż raz nie odwrócić. Rasowa włoszka! Polecam auto, miałem jak większość osób obawy co do zakupu Alfy, ale producent bardzo się postarał. Nie zaluje. Piękne auto, z którym spajasz się w jedno wsiadając do niego. Wykonanie bardzo staranne. Co do silników nie słychać o usterkach. Oleju nie bierze. Wsiadajcie do Alf! Przed zakupem audi czy bmw warto udać się do salonu Alfy, obejrzeć, przejechać się, ocenić. I może warto zerwać z nuda niemieckiej motoryzacji? I poczuć ekscytację z jazdy i wyglądu tej gorącej włoski. Co do jakości auta, z mojej strony brak jakichkolwiek zastrzezen.
Mialo być auto spoza segmentu premium, ale podsumowując koszt zakupu auta z dobrym wyposażeniem, mocą i napędem 4x4 koszty zakupu są podobne. Zdecydowałem się na powiew fantazji i zakupiłem Stelvio! I nie żałuję! Reszta dalej.
Silnik rewelacja. Czuć moc, auto zbiera się już z niskich obrotów. Mało który samochód może się z nim mierzyć. Brzmienie jak na 4 cylindry piękne, przy każdym dodaniu gazu łechczące uszy mruczenie. Choć bywa, że po uruchomieniu na zimnym silniku wypadnie pojedynczy zapłon co czuć w samochodzie. Żadna to usterka, te silniki tak mają, mnie to zupełnie nie przeszkadza, czuć że ten samochód żyje!
Idealnie zmienia biegi, a do tego hamuje silnikiem na zjazdach, jak jedziesz dynamicznie, utrzymuje wyższe obroty, jak jedziesz przez chwilę spokojnie, wcześniej zmienia biegi. Inteligentne zachowanie, super!
Zawieszenie nastawione na osiągi, ciężko wyprowadzić to auto z równowagi. A jednocześnie dobrze wybiera nierówności, komfort dobry, lepszy niż w niejednym kompakcie.
Włoska piękność, robi się gorąco od samego spojrzenia. Pomimo, że auto zadebiutowało w 2016, mogłoby spokojnie dziś wyjść spod ręki kreślarza. Stojąc na parkingu na stacjach benzynowych właściciele audi i bmw ukradkiem spoglądają na auto ;) wygląd tego auta w porównaniu do niemieckiej konkurencji to inna liga.
Do przodu ok, jak to w suwie siedzi się wysoko, widoczność dobra, do tyłu gorzej, choć jest kamera cofania, co prawda rozdzielczość nie porywa, ale to ma być urządzenie czysto użytkowe, aby zobaczyć, gdzie stoi inne auto czy słupek a nie oglądać filmy w HD. Dużo osób narzeka na rozdzielczość, ale według mnie kamera w pełni użyteczna do tego do czeg została stworzona służy jak należy. Plus za duże lusterka wsteczne.
Są schowki w wystarczającej liczbie, w tym bardzo duży w podłokietniku. Uchwyty na kawę. Nic nie trzeszczy, wszystko pięknie spasowane. I jakość włoskich skór, tego się nie spotka w innych samochodach. Brawo tak ma być.
Ogrzewanie b. skuteczne zima, szybko nagrzewa, szyby nigdy mi nie parowały. Ogrzewanie się dzień i kierownicy działa poprawnie.
Szeroka kabina, mam prawie 2 metry i mieszczę się siedząc z tyłu za sobą. Jest ok. Z tyłu fotelik z dzieckiem i obok żona, jak twierdzi, jeździ się jej świetnie.
Jest cicho pomimo, że nie mam pakietu wyciszającego. Podobno po lifcie wyciszyli wnętrze. Widocznie to prawda.
Pali średnio 11 l na setkę. Ale tyle zwawych koników musi trochę wypić. Tym bardziej, że auto żyje z Tobą jak jedno i zachęca do harców :) Serwis bardzo tani, wymiana oleju z filtrem 350 zł. Przeglądy jak pytałem również bardzo przystępne. 2 x taniej, niż konkurencja. I od tego roku alfa daje 5 letnia gwarancję do 200 tys km więc przez 5 lat nie ma o co się martwić. Choć trzeba zaznaczyć, że przeglądy co 15 tys km. Nareszcie producenci poszli po rozum do głowy, że olej trzeba wymienić co 15 tys a nie co 30 czy 45. Brawo dla Alfy za taki krok.
Dają bardzo duże rabaty nawet na aut do produkcji, tylko trzeba poszukać chętnego dealera. Jak na wstępie napisałem, można kupić nietuzinkowe, świetnie wykonane, mocne auto z napędem 4x4 w cenie zwykłego samochodu z podobnym wyposażeniem. A co do jakości, mit o awaryjności Alf wraz z nowymi modelami jest nieaktualny. Co potwierdza 5 letnia gwarancja na samochody od 2021 roku. Gdyby producent nie był pewny swego, nie dałby tak długiej, bo by popłynął.
U mnie zaraz po zakupie wyskocz błąd start stop, zgłosiłem do ASO przy wymianie oleju po 2,5 tys. Okazało się, że w silniczku intercolera jest zwarcie. Prawdopodobnie wadliwa od początku część. Auto poza brakiem start stop jeździło poprawnie. Wymieniono szybko i sprawnie na gwarancji. Ogólnie serwis bardzo nastawiony na klienta. Od tej pory żadnych dodatkowych problemów nie stwierdzam. Porównując do innych aut premium którymi jeżdżą znajomi, tam się więcej dzieje.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Turbo 280KM 206kW [l/100km]