Ocena kierowcy - Alfa Romeo Stelvio SUV Facelifting

Marcin, 2 lata temu
Silnik 2.2 Turbo 210KM 154kW
Rok produkcji 2021
Alfa Romeo Stelvio SUV Facelifting 2.2 Turbo 210KM 154kW 2020-2023 - Oceń swoje auto
Silnik : Długo się wachalem między 2.0 280km czy 2.2 220km. Zdecydowałem się na diesla i na tą chwilę uważam to za bardzo dobry wybór dla osób które dużo jeżdżą i potrzebują w miarę niskiego spalania i dużego zasięgu.
Czerwień trójwarstwowa + beżowe wnętrze MEGA. śliczny tył, ładna lekka i dynamiczna linia nadwozia i dyskretne i elegancki wnętrze. Do tego super prowadzenie ostre hamulce bezpośrednie przełożenie kierownicy i.... I lekkie uslizgi w szybko i dynamicznie pokonywanym zakręcie.... Miodzio :) brak piątej gwiazdy za brak opcji świateł Led matrix i potraktowanie zez alfę systemu rozrywki a zwłaszcza audio jakos tak po włosku niby jest ale słabe (nawet po lifcie jest nie dosyt a zamówiłem z H&K)
Po bardzo długich rozważaniach i analizach zdecydowałem się na 2.2 210KM i.... Jestem mile zaskoczony. Pracuje z dużą kultura, jest dynamiczny, ma dobry dół i moim zdaniem lepiej pasuje do tego samochodu zwłaszcza jak ktoś potrzebuje dużego zasięgu i znośnego spalania a nie koniecznie urywania że startu kolejnej sekundy :)
Bardzo dobra. Szybka nie zastanawia się i wyczuwa kierowcę.
Nie ma co komentować. W trybie n tłumi ładnie jak na te nastawy i nisko profil opon. W trybie d i po utwardzeniu amortyzatorów czuć większą twardość ale auto jest przyklejone. Do tego napęd z preferencja na tył i.... Przy dynamicznych zakrętach a zwłaszcza w deszczu... Tył wyjeżdża ;)
Sztywno. Cicho. Wszystko dobrze spasowane.
Bardzo dobry. 4 osoby dużo miejsca. Wentylacja ok. Pakiet wyciszający wytłumią wszystko co trzeba a przy przelotach autostradowych tylko lekki świst powietrza. Jest ok
Cena zakupu w porównaniu z konkurencją w tej klasie i wyposażeniem na duży plus. Silnik zadowala się paliwem na poziomie 7/8 l/100. Reszta okaże się z czasem
Jest ok. Nie mam zastrzeżeń
Dla mnie wystarczająca.
Jak dla mnie jest wystarczające. Straszyli na forach że ten silnik mocno klepie... Nie prawda z pakietem wyciszającym pracuje cicho i podczas jazdy nic praktycznie do kabiny nie dochodzi.
Obecnie to nowe auto. Przeglądy fabryczne ok 1400 zł. Spalanie ba ta chwile średnie to 7 l/100
Moim zdaniem jest to bardzo doby wybór cenowy i jakościowy. Z doposażeniem praktycznie na ful plus lakier trójwarstwowa czerwień u konkurencji trzeba liczyć z 100 tys więcej. Nie porównuję tu ceny takich marek jak skoda, seat czy inne azjatyckie marki... Bo to nie ta klasa ;)
Na tą chwilę nic ale jeszcze za wczasy. Niby jest 5 lat gwarancji na wszystko więc śpię spokojniej :)
Jw.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 Turbo 210KM 154kW [l/100km]