Lista ocen Audi 100 C3 (103) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 122 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Automaniac
Sedan 2.0 115KM 85kW
Tutaj mam dylemat, bo koszty tutaj zależą od głównie, cóż, gdyby to był 1.8 to dałbym najpewniej maxa, ale nie dam bo to nie 1.8 tylko 2.0 i jego problematyczny układ wtryskowy który niestety jest ciągle czarną magią dla niektórych mechaników, naprawy tego mogą być kosztowne. jeśli chodzi o inne rzeczy, jest naprawde okej, lampa 80 zł nowa, gril za 30 zł nowy, przeguby 30 zł sztuka. elementy zawieszenie też ceny mają w pożądku ah i...
~Teatime
Sedan 1.8 75KM 55kW
Jak na ten rocznik to wręcz bardzo dobry wynik. Auto to bardzo oszczędne jest przy długich trasach. Jeśli jezdzimy po miescie możemy odczuć spalanie trochę bardziej. Jednak przy jeździe do 110-120 km/h w trasie spokojnie możemy spodziewać się spalania na poziomie 7 litrów. Jeśli chodzi o części, to jest to na tyle \"stary\" samochód, że spokojnie można znaleść tanie częsci np. na allegro. Jednak, przy małym przebiegu i zadbanym egzemplarzu nie...
~Łukasz
Avant 2.2 Turbo quattro 165KM 121kW
Pali dużo - 14l gazu to minimum. W mieście potrafi wciągnąć 20l. Mało jest mechaników rzeczywiście znających ten silnik, a zostawienie go u \"Pana Mietka\" to delikatnie mówiąc lekkomyślność. Z częściami jak do tej pory problemów nie miałem, ale zdarzają są \"perełki\" produkowane tylko i wyłącznie przez jedną firmę - wiadomo co to oznacza.
~rezerwataktyczna
Sedan 2.0 KAT 115KM 85kW
Ekonomicznie? Koszty utrzymania? Cóż... Benzina wiecie rozumiecie ile to kosztuje. Założyłem LPG i od razu kamień z serca. Zwrot inwestycji 1 rok (15 tys. km). Części + eksploatacja + inne ****rele = to wszystko grosze, lecz może być utrudniony dostęp w sklepach więc w sieci jest tego opór.
~rezerwataktyczna
Sedan 2.0 KAT 115KM 85kW
~Pasjonat:)
Sedan 2.3 E quattro 136KM 100kW
Powiem tak jak na ten silnik to spalanie jest moim zdaniem małe:) Na trasie pali 12-13L gazu przy prędkości 100-120 km|h:) ale jeśli ktoś lubi szybką jazdę po wyżej tej prędkości to spalanie będzie 15-16L. W mieście spalanie w granicy 16L gazu. Co do części to są drogie ale auto jest bezawaryjne:)
~piotr1988_17
Sedan 2.3 E 136KM 100kW
Nie bylo tragedi. Zdazalo sie ze i spalila 20 litrow, ale gazu. W trasie schodzilo sie do 10. Takze co chciec wiecej, tylko jezdzic. Naprawy mozna robic samemu, proste auto w budowie. Psuja sie rzeczy zwiazane z podwoziem, ale to przez nasze drogi. No i wiadomo wieszkosc Audic ma przebiegi lekko 500 tys.
~MariuszS600
Sedan 2.3 E 136KM 100kW
sam sie zastanawiam jak ocene dac powinien palic miasto 14 LPG. przed czyszczeniem parownika roznie od 17 do 23 miasto i 11 trasa ( w cztery osoby i z bagarzem na trasie zje nawet 14. po czyszczeniu 17 miasto przy normalnej jezdzie, podejrzewam ze zejdzie do 15 przy jezdzie na "emeryta" :P
~uzytkownik audi 100
Sedan 1.8 90KM 66kW
jeśli ktos mi powie ze 10-11 na miescie przy takim małym silniku przy aktywnej jeżdzie to duzo to niech pokaze takie duze auto które pali mniej gazu.Na trasie w pełni załadowany 4 sosoby wziął mi 7,2 przy stałej spokojnej jezdzie 120-140.Za to wielki plus ma ten silnik i to auto

Usterki Audi 100 C3

Audi 100 C3 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Bartek
Avant 2.3 136KM 100kW
poniżej 9 litrów gazu na trasie to nie byle jaki sukces na pojemność 2.3 Nie wierzcie ludziom którzy mówią że wtrysk mechaniczny nie nadaje się do gazu Ja mam najprostsza instalację i jest OK Trzeba tylko dobrać odpowiedni parownik do pojemności i mocy