Lista ocen Audi 100 C3 (85) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 140 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz
Avant 2.3 136KM 100kW
amortyzatory przednie, łożyska przednich kół, łożyska skrętne, tuleje metalowo gumowe wachacza, kompresor klimatyzacji, cieknie ze wspomagania, remąt automatycznej skrzyni (nie działał wsteczny ani 3 bieg), hologen zardzewiał, instalacje gazową naprawiałem z 4 razy (lowato) Po wymianie świec, kabli, kopułki, palca rozdzielacza, czujnika halla, tarcz hamulcowych, klocków, poszła uszczelka pod głowicą i gdy sie wyciągnęło bagnet na pracującym...
~Krzysiek
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
powiem tyle - przy mercu wypada srednio - ale biore pod uwage fakt, ze poprostu samochod nie byl wczesniej odpowiednio zadbany - i co tu duzo mowic - w pewnym wieku zaczynaja sie niktore elementy sypac... Mimo to nigdy mnie nie zawiodl - na zasadzie awarii na srodku drogi - wszystkie usterki dawaly o sobie znac wczesniej i jak sie wszystko w pore robi - to problemu nie bedzie.
~Łukasz
Avant 2.2 Turbo quattro 165KM 121kW
Z poważnych usterek to zaliczyłem jedynie turbosprężarkę. Wina to mojego wujaszka, który był wcześniejszym właścicielem i nie miał pojęcia o traktowaniu takiego sprzętu. Po założeniu turbo z regeneracji jeżdżę już 1,5 roku, traktuję ją jak należy i jest ok. Poza tym nic raczej nie ma prawa się popsuć.
~Automaniac
Sedan 2.0 115KM 85kW
wszystko było by dobrze gdyby nie ten silnik, który żyje własnym życiem, czasem nie chce odpalić, czasem szarpie, czasem strzela, przegrzewa się, a usunięcie tych wad to kosztowna sprawa. jeśli chodzi o korozje, to po prostu nie istnieje coś takiego jak rdza w tym aucie.
~takanahana
Avant 2.3 136KM 100kW
Przez ponad trzy lata samochód poważnie popsuł się raz: pękł klin na kole zębatym paska rozrządu, a że silnik jest bezkolizyjny to założyłem nowe koło i pojechałem dalej. Poprzedni właścicie nie wymienił gumowej osłony maglownicy na czas i musiałem zregenerowac.
~Przemek
Avant 2.0 D 70KM 51kW
Ile dbasz tyle masz.Jak wyżej jeśli zadbany jeżdzi i jeżdzi.Nie ma tylko siły na pompę wspomagania daje do o jakiś czas daje do wiwatu.Uwaga na głowice lubią pękać gniazda wtrysków przez przecągnięcie gwintu.Za każdym razaem wymontowania wtrysku nowa podkładka !!!!!!!
~KronopioTR
Sedan 2.0 KAT 115KM 85kW
Ciągle trzeba przy nim grzebać. Z grubszych rzeczy to: wtrysk k-jet tronic. Mechanik z trzech złożył jeden działający jako tako. Chłodnica, alternator, silniczek krokowy, wahacze przednie, amortyzatory tylnie, oczywiście tarcze i klocki.
~rezerwataktyczna
Sedan 2.0 KAT 115KM 85kW
Poważne usterki... hm.. jak moja żona jedzie sama to jest poważna usterka gdyż zawsze coś wyskoczy, a to nie można tego a to tamtego... auto nie współpracuje! Ona nie rozumie że Audi słucha się tylko mnie i tej więzi nikt nie zrozumie:) KONIEC
~rezerwataktyczna
Dziennik kosztów dla Audi 100 C3
11,0
14,5
~RedSoon
Sedan 2.0 D 70KM 51kW
Psują się podzespoły. Do auta sie leje i jeździ. Nie polecam komuś kto nie lubi lub nie ma opcji się zająć autem. Skarbonka. Ale zdarza się zadbany model kupić i długo można nim się cieszyć bo silniki są na prawde żywotne. Polecam wersje TD.