Lista ocen Audi 100 C3 Sedan (65) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~GRZEGORZ GTI AUTOHANDEL
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
to jest cud techniki manual 5 biegowy po uderzeniu w lewe kole trafiony zostal uszczelniacz i ja nie wiedząc o tymjechalem do niemiec bez oleju ponieważ wyciekl skrzynia wyla najpierw przy 120km/h potem przy 100km/h i mjak zeszlo do 60km/h wiedzialem że coś jest nie tak dolalem oleju do skrzni (specjalny klucz pomoc adec niemieckiej)i autko dojechalo na miejsce potem wymiana części za pare marek powrót wymiana lożyska i znowu symeringu a potem...
~rezerwataktyczna
Sedan 2.0 KAT 115KM 85kW
Skrzynia ok, wydawać by się nawet mogło że im bardziej wyeksploatowana tym łatwiej zapinać biegi. Pierwszy bieg dosyć krótki, zapinamy drugi, potem trzeci, czwarty... no i piąty, a tu niespodzianka mam na zegarach 60km/h i mogę spokojnie bez szaleństwa jechać na najwyższym biegu. Elastyczność skrzyni - szacun.
~rezerwataktyczna
~KronopioTR
Sedan 2.0 KAT 115KM 85kW
Dość krótka. Można startować z dwójki, a piątkę wrzucać przy 50km/h. Mam tak wyrobiony wybierak, że trudno coś powiedzieć. Na razie zwykle trafiam w pożądane przełożenie, choć wsteczny już co raz rzadziej wchodzi.
~Przemek
Sedan 2.5 TDI 120KM 88kW
Dobra ale trochę za delikatna do tego silnika.U mnie trochę szemra przy powolnej jeżdżie na wyższych biegach , jakby łożysko na wałku i czasami są problemy z włączeniem drugiego biegu .Ale przełożenia są super dobrane.
~Automaniac
Sedan 2.0 115KM 85kW
skrzynia jest jak na te lata, bardzo precyzyjna, przyjemnie się wybiera biegi, nie ma problemu z ich wbiciem. wsteczny również bez problemu, nawet lepiej niż u nowszych aut innych marek.
~Teatime
Sedan 1.8 75KM 55kW
Skrzynia dość elastyczna. Piątke można wrzucić już przy 70 km/h. Wchodzą bardzo gładko i dają radość z jazdy. Oczywiście czasami wsteczny wchodzi za drugim razem ale to normalne.
~photoart@o2.pl
Sedan 2.3 E 136KM 100kW
w ciągu 20 lat użytkowania samochodu - otworzona dwa razy do wymiany oleju i siemeringów półosi. Poza tym - bez jakichkolwiek niedomagań.
~zgred_v12@wp.pl
Sedan 2.2 138KM 101kW
Tego automatu chyba nic poza wypadkiem nie naruszy - nie pracuje może idealnie ale uwzględniając wiek i przebieg pewnie drugie tyle nakręci bez wahania.
~volver1989
Sedan 2.0 D 70KM 51kW
Dobrze zestrojona do mocy silnika, choć 5 bieg mógłby być nieco dłuższy, przy 160 km/h są już bardzo wysokie obroty.
Audi 100 C3 Sedan