Ocena kierowcy - Audi 100 C3 Sedan

NaCiebieKolej, 18 lat temu
Rok produkcji 1983
Audi 100 C3 Sedan 1.9 100KM 74kW 1982-1984 - Oceń swoje auto
Auto ma już 23 lata i sprawuje się bardzo dobrze, czasem zdarzają się jakieś drobne usterki ale nie ma co narzekać. Komfort jazdy szczególnie psychiczny jest nieporównywalny z że tak powiem innymi autami a i eksploatacja nie przeraża kosztami. Części są dostępne, jest dużo zamienników tak słyszałem bo na razie nie miałem możliwości sprawdzenia empirycznie czy tak jest i niech tak zostanie. Gorąco polecam normalne duże auto na przyzwoitym poziomie i bez wstydu można wszędzie takim podjechać.
na gazie jest dobrze, nawet wyprzedzanie z kompletem na pokładzie nie jest stresujące. Gażnik bardzo dobrze współpracuje z lpg i w momencie przełączenia na benzyne przyspieszenie i moc są wyraźnie odczuwalne. Elastyczność cóż nie jest to disel ale w tym modelu zmiana biegów też jest przyjemna.
praca, położenie i nawet wygląd gałki są idealne. Żadnych problemów.
Komfortowy jak na swoje lata, długie szerokie i nielekkie auto bardzo dobrze trzyma się drogi i pozwala na pełną kontrole nawet w awaryjnych sytuacjach zachowuje się tak jak powinno.
W sumie tylko nie widać co jest pod autem :) ale na naszych drogach to nawet lepiej
nie ma sie do czego przyczepić, wszystko na swoim miejscu i łatwo dostępne zarówno w środku jak i pod maską. Jesli już koniecznie to czasem w bagażniku coś może za daleko wpaść i ciężko wyciągnąć ale można w tym celu grabie wozić no i troche utrudnione jest czyszczenie rogów tylnej szyby.
Nagrzanie takiej kubatury wymaga czasu ale jest i tak lepiej niż przeciętnie. Nie mam klimy ale szyberdach dobrze współpracuje z wentylacją latem.
Pięć osób ćwiczących sumo może jechać w warunkach lepszych niż przeciętne z przerwami co 300 km i nikt nie będzie sie kłócił.
Jak na ten wiek jest gorzej niż doskonale ale lepiej niż dobrze, czyli jest bardzo dobrze. Jeżdziłem nowszymi innymi markami i nie było tak cicho. Przy 130 mozna swobodnie rozmawiać. Powyżej zaczyna się robić głośniej ale da sie wytrzymać przez 300 km.
miasto-10-13 litrów gazu, trasa 90km/h-9 l/g 120/140 km/h-10-12l/g
Japonczyki są lepsze nie ma sie co czarować, ale za to ceny nie powodują toczenia piany, wymieniłem klamke z zamkiem 25 zł, kierynkowskaz 38 zł, tragedii nie ma. A poza tym normalna wymiana płynów ustrojowych.
nowy układ wydechowy tj dwa tłumiki ostatnie 300 zł, regeneracja gaźnika z regulacją 200 zł, nic więcej

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.9 100KM 74kW [l/100km]

13,0