Lista ocen Audi 100 C4 (142) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 180 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marcin
Sedan 2.3 E 133KM 98kW
skrzynia automat myślałem że będzie gorzej choć brakuje mi zmiany biegów w tzw trybie ekonomicznym, sport znowuż dużo nie daje to samo można osiągnąć wciskając pedał do podłogi. Ogólnie jestem zadowolony że automat(pierwszy w życiu i na pewno nie ostatni) Może za największy minus zaliczę długie przełożenia szczególnie zmiana między 3 a 4 - potrafi między tymi biegami trochę szarpnąć
~Skati
Sedan 2.0 101KM 74kW
samochód ma 23 lata a skrzynia chodzi ładniej niż w nowych autach. to jest poprostu bajka. kto jeździł starym audi wie o czym mówię. z ciekawostek powiem ze w moim silniku były montowane skrzynie o dłuższych przełożeniach niż wersje na mechanicznym wtrysku co zapewniało niższe spalanie i wyższą prędkość maksymalna.
~Kalasanty
Avant 2.6 V6 150KM 110kW
Pierwszy raz mam automat i chyba manuala już mieć nie będę. O ile się zadba to odwdzięczy się płynną i bezstresową jazdą. Wiadomo, trzeba się przyzwyczaić, ale nie ma się co bać. O ile płynnie zmienia biegi, działa w pozycji D i R bez zarzutu, to brać i jeździć.
~Wojt
Sedan 2.5 TDI 115KM 85kW
skrzynia świetnie zestrojona, wszystkie biegi wchodza bardzo miękko. Zaskakująco długi skok lewarka. Kilka razy w miejskim zamieszaniu zdarzyła mi się sytuacja w której próbowałem wbić bieg w nieodpowiednim momencie, ku mojemu zdziwieniu nigdy nie zazgrzytała
~ marc
Sedan 2.6 V6 150KM 110kW
w chwili zakupu, było za mało oleju w skrzyni(automat) co w efekcie przekładało się czasami na lekkie przeciąganie na jedynce, po uzupełnieniu , przekłada jak nowa, nigdy wcześniej nie jeździłem automatem, ale chyba nie przesiądę się na manuala
~pit.o@interia.pl
Avant 2.8 E V6 quattro 174KM 128kW
ZF4HP18 - Nie ma tragedii pracuje jak ZF. Co prawda to nie BMW ale zasługuje na uznanie. O niebo lepsza od automatów Audi. Daleko jej jednak do skrzyń japońskich. Na pocieszenie dodam że biegi zmienia płynnie czego nie robi np. Mercedes.
~nebucadneccar
Sedan 2.0 101KM 74kW
Bez zarzutu, po latach urzywania wyrobiła się plastikowa tuleja trzymająca drążek zmieny biegów. Ciężko to wymienić ale da się z tym jeździć, w niczym nie przeszkadza i właściwie jak się nie zdejmie osłony to nigdy się nie dowiesz ż coś jest nie tak.
~Gabriel
Avant 2.6 V6 150KM 110kW
Skrzynia działa równie dobrze jak silnik ale czasami mam trudności z włączeniem pierwszego biegu(głównie podczas ruszania ze skrzyżowań)To jednak drobiazg,bo w BMW mojego brata dzieje się to samo:)
~Marek100C4 2.3E
Sedan 2.3 E 133KM 98kW
Skrzynia ok, chociaż przy puszczeniu gazu na biegu 2 lub 3 czuć tzw. kołysanie samochodem... nie wiem czy to wina skrzyni ale u kolegi w c4 2.0 też jest tak samo.

Usterki Audi 100 C4

Audi 100 C4 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~zaku0
Sedan 2.3 E 133KM 98kW
biegi wchodzą lekko,nie sprawiają żadnych trudności wiek samochodu już powoli daje się znać przekładni,ale jak narazie bez problemóe od czasu do czsu posmarować żepke.hihi