Lista ocen Audi 100 C4 Sedan (76) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 100 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Ronn
Sedan 2.6 V6 150KM 110kW
Auto mam w posiadaniu od 4 lat, i przejechałem nim ok 150tys km. Więc mogę już o nim co nieco powiedzieć. Auto wziąłem z przypadku. Miałem starego Escorta w Pb + LPG, który już powoli odchodził ze świata 'żywych'. Przesiadka z 60KM na 150KM robi różnicę. Auto ściągnięte z Niemiec od prywatnej osoby. Auto zostało zrobione przed przywiezieniem - klocki hamulcowe, tarcze, rozrząd, oleje, filtry, pompy, inne dyrdymały, + wymienił stary...
~s_xtr@o2.pl mogę sprzedać auto, piszczie na mail
Sedan 2.8 E V6 quattro 174KM 128kW
naprawia się te autko samemu, tak proste rozwiązania, spalanie na przy mojej jeździe 14l, mogę zejść do 11l bo trzy razy mi się udało, w trasie jeżdżę z prędkościami 180km/h i pali 11,5l zszedłem rekordowo nisko po autostradzie do 7,8l ale jechałem ok. 100 km/h a jak jeździłem 120km/h to palił 8,5/9l więc myślę że te auto w poruwnaniu do nowoczesnych konstrukcji o tej pojemności odbiega bardzo ale w tą pozytywną stronę, a części? znam kogoś...
~czapek mieczap@o2.pl
Sedan 2.6 V6 150KM 110kW
Nie wiem jak inni na to patrzą ale ja jestem zadowolony. Mam ciężką nogę i nigdy nie starałem się jeździć oszczędnie. Przy silniku 2,6 V6 i LPG sekwencja pali 12l/100km bez utraty mocy. Nigdy mnie nie kusiło aby kontrolować spalanie, gdybym chciał oszczędzać kupił bym Polo lub coś tego rodzaju. Przeglądy i naprawy jeszcze w miarę ale nie w autoryzowanym serwisie, tam trzeba słono płacić. Wymieniają wszystko co uznają za niesprawne i nie...
~Tomasz
Sedan 2.8 E V6 174KM 128kW
Jak na taki silnik, to jest oszczędny. Na benzynie jeździłem pół roku, później zamontowałem wysokiej klasy instalację gazową. Spalanie gazu średnio - 13l/100km. W trasie najmniej mi spalił 11,5l LPG na 100km, a w mieście maksymalnie 17l/100km - to było latem, klima, korki, krótkie dystanse i cięższa noga. Przy normalnej jeździe, zmiana biegów przy 2500-3000 obrotów, po mieście 15l/100km to maks. Takie średnie za 3 lata użytkowania
~pepek26.03@gmail.com
Sedan 2.8 E V6 174KM 128kW
zuzucie paliwa jest spore. nie ma co sie oszukiwac. smieje sie z ludzi którzy piszą ze 2,8V6 pali im 9,0l 10l. chyba na postoju. glupoty piszą. przy katowaniu silnika spalanie dochodzi do 25 litrów(lubie jeździc szybko i nie zawsze trzymam sie ograniczen jeszcze te korki itp.) w cyklu mieszanym palił 20 litrów gazu. nie ma co sie oszukiwac. po trasie szczeze nie umiem okreslic bo jak wpadne tam na konin no to 200km/h to minimum.
~Kynek
Sedan 2.8 E V6 quattro 174KM 128kW
naprawde podziwiam ludzi i troche im zazdroszcze jak piszą ze ich 2.8 V6 pali 15l gazu po miescie! nigdy nie udało mi się zejsc ponizej 19l na miescie!! jak jej wciskam to nwet potrafi 27 spalic! Trasa ok 14l przy predkosci do 140 km/h. Chciałbym zaznaczyc ze niejest to jakaś badziewna instalacja II generacji, jest to wtrysk gazu!!
~ marc
Sedan 2.6 V6 150KM 110kW
jak tylko sprowadziłem, ze Szwajcarii to założyłem instalację sekwencyjną LPG (koszt 2,5 tys), na benzynie paliła 10/trasa, 12/miasto, na LPG pali 12,5/trasa, 14,5/miasto, od razu zakładałem spalanie na poziomie 15l LPG, ale ani razu nie spaliła 15l, uważam że spalanie jest przyzwoite,a jazda sprawia frajdę
~Skati
Sedan 2.0 101KM 74kW
tutaj daję maksymalną notę. średnio wychodzi mi ok 8,5 litra gazu na 100 km. idealnie. zawsze nagrzewam silnik na benzynie i przełączam na gaz jak już złapie te ponad 50 stopni. maksymalnie "setka" spaliła mi 10 litrów gazu jadąć w 4 osoby w góry, pełnym bagażnikiem i prędkością jakiś 130 km/h.
~RedSoon@op.pl
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
Silnik o dość dużej pojemności i stosunkowo niewielkiej mocy zadowala się średnio 8 litrami oleju napędowego. Wszystko zależy od stylu jazdy, ja silnika wcale nie oszczędzam bo zawsze jestem gdzieś spóżniony. PRzy mojej dynamicznej jeździe nie przeważnie nie przekraczam 9 litrów na setke.

Usterki Audi 100 C4

Audi 100 C4 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Wojt
Sedan 2.5 TDI 115KM 85kW
Zużycie paliwa zaskakująco niskie jak na pojemność silnika i gabaryty samochodu, w trasie zszedłem do ok 5,5 litra w cyklu mieszanym wychodzi ok 7 litrów, Natomiast w miejskim gąszczu nie jest już wesoło. Ceny niektórych części rozczarowują (np rozrząd), ogólnie raczej przecietnie
Audi 100 C4 Sedan