Lista ocen Audi 100 C4 Sedan (48) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 128 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojt
Sedan 2.5 TDI 115KM 85kW
Niestety poprzedni właściciel sprzedał mi konia trojańskiego. Zatajona i niemożliwa do wykrycia przy wstępnych oględzinach usterka nastawnika pompy wtryskowej psuje całokształt. Pompy wtryskowe w silnikach 2.5 TDI z poczatku produkcji wyposażone były w nastawniki potencjometryczne praktycznie niemożliwe w naprawie i horendalnie drogie w zakupie. Wszystkim zastanawiającym się nad zakupem samochodu z tym silnikiem polecam nowszą wersję silnika...
~tomek
Sedan 2.6 V6 150KM 110kW
Bardzo dobre auto, dwa lata temu zapłaciłem 13 tys., ale sie opłaciło, sugerowałem się opinią kolegi , który jeździł takim Audi już 6 lat i razem ze mna pojechał go kupić ( sprowadzone ze Szwajcarii) ,na bieżąco pilnuje wymiany rozrządu, oleju i filtrów , przy 300tys. wymieniłem przednie amory u znajomego mechanika koszt 500zł, poza tym to auto się nie psuje,
~quatt
Sedan 2.8 E V6 174KM 128kW
Awaria pompy paliwa (miała prawo po 15 latach). Kupiony zamiennik wytrzymał tylko rok. Drugi raz nie popełniłem już tego błędu i znowu jest pompka oryginalna. Uszczelki pod głowicami, gdyż wyciekał dość intensywnie olej na zewnątrz silnika. Maglownica (stukanie + nieduży luz). Niejeden pewnie by jeszcze ze 100 tys na tym przejeździł. Ale u mnie musi być idealnie ;-)
~Następne A6 C4
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
Nie odnotowałem żadnego problemu, przejechałem prawie 40 tysięcy w ciągu roku i ani razu mnie nie zawiódł, pewnie tam jakiś przegób musiałem wymienić itp. Pierdoły na godzinę pracy w garażu. NIE MA TAKICH RZECZY JEŚLI: - wiesz co kupiłeś - znasz prawa eksploatacji pojazdów - kontrolujesz stan techniczny
~Tomasz
Sedan 2.8 E V6 174KM 128kW
Raz pękła nagrzewnica i wyciekł cały płyn chłodniczy. Była to moja wina ponieważ wymieniałem nagrzewnicę i zastosowałem - tak jak pisałem wyżej - tani zamiennik. Wymieniłem na najdroższą oferowana nagrzewnicę (100 zł) i działa do dziś. Innych poważnych usterek nie było i mam nadzieję, że nie będzie.
~RedSoon@op.pl
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
NIE ODNOTOWAŁEM, właśnie dlatego kupuje się takie auta - chcę rano wstać, przekręcić kluczyć w stacyjce jak dotąd przy -10 stopniach, włączyć ogrzewanie i szczotką zmieść z dachu i szyb śnieg, wsiadam do auta i jadę 25km do pracy, popołudniu to samo i powrót do domu. Takie jest moje AUDI 100 - uciecha.
~sowix1
Sedan 2.3 E 133KM 98kW
Poważnych usterek brak - tylko wszystko trzeba robić na czas, a nie wymieniać rozrząd po 100000 i mówić że się pasek zerwał, czy pilnować napinacza paska klinowego, bo czasem jak rolka się wyrobi to potrafi spadać i łamać osłonę rozrządu. TO SAMOCHÓD NIEZAWODNY
~zaku0
Sedan 2.3 E 133KM 98kW
nie miałem poważnch usterek,które uniemożliwiłyby mi jazdę.no tylko jedną spowodowaną instalają gazową a mianowicie parownikiem wymina membran i wszystko ok.bardzo mało fachowców którzy naprawde się znają na gazie.
~czapek mieczap@o2.pl
Sedan 2.6 V6 150KM 110kW
Żadnych poważnych napraw, oprócz jak wcześniej wspomniałem tych eksploatacyjnych czyli końcówki, klocki i tarcze, poduszki pod amortyzatory itp. Wiadomo, że żywotność tych części zależy od stanu dróg i od producenta części.

Usterki Audi 100 C4

Audi 100 C4 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~A.T.P.
Sedan 2.5 TDI 115KM 85kW
Przebieg 60tys km - zerwany pasek napędu pompy(naprawa 1000zł), 80tys. padł immobilizer, 115tys - pęknięcie wałka rozrządu zdemolowany silnik (naprawa ok5000zł)
Audi 100 C4 Sedan