Lista ocen Audi 100 C4 Sedan (83) - Silnik

Na liście zabraknie 93 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Skati
Sedan 2.0 101KM 74kW
stary dobry ośmiozaworowy silnik na jednopunktowym wtrysku. idealny do gazu. jak na 101 KM samochód sprawnie się porusza i udało mi się wyciągnąć nim 200 km na godzinę. link wkleić do youtube /watch?v=REWLvBtwGKU myślę że jak na 23 letni zabytek z tak słabym motorem to dobry wynik. silnik od niecałego roku pracuje na gazie i muszę powiedzieć że jak na zwykłą instalację to chodzi pięknie. bez strzałów, spadku mocy czy innych historii. miałem...
~Następne A6 C4
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
O kulturze pracy czy elastyczności niewiele można powiedzieć o silniku konstrukcyjnie produkowanym w latach 80-tych. Wystarczający do spokojnej i wygodnej jazdy, bardzo mocny, z dużym obciążeniem pod górkę daje radę co pewnie sprawiło, że VW zamontował ten sam silnik do dostawczego Transportera T4. Ma taką wspaniałą zaletę,że: - nie jest czuły na jakość paliwa, pojedzie na biopaliwie,oleju opałowym i innych wynalaznach choć osobiścię tankuję...
~tomek
Sedan 2.6 V6 150KM 110kW
Bardzo dobre auto, pomimo swoich lat ani grama rdzy, silnik cicho pracuje, poza wymianą oleju i filtrów praktycznie, nic nie chce się psuć, komfort jazdy dużo lepszy niż w poprzedniej BMW 525, a niezawodności nie ma nawet co porównywać. Kupując to \"stare\" auto miałem obawy co do słuszności wyboru, ale z perspektywy dwóch lat jazdy , uważam , że dokonałem dobrego wyboru, sugerowałem się opinią kolegi , który jeździł podobnym przez 7 lat i...
~zitrox
Sedan 2.3 E 133KM 98kW
Auto przywiozłem z Belgii 3miesiące temu. Było serwisowane, jak to na zachodzie bywa, tylko i wyłącznie w autoryzowanych stacjach. Dlatego jak na razie wszystko jest w idealnym stanie. Założyłem już instalację gazową, która kosztowała mnie 1.750zł. Zbiornik założony mam w kole gdzie przestrzeń (zapas to normalne pełnowymiarowe wkoło a niedojazdówka) pozwolilła na zamontowanie 55litrowego zbiornika gazu.
~Marcin
Sedan 2.3 E 133KM 98kW
330000 i samochód jeździ o czymś to świadczy. Samochód jeździ na gazie pierwszej generacji i spalanie nie małe ale w sumie pięć cylindrów też coś spalić musi szczególnie w mieście ze skrzynią automatyczną. Silnik do skrzyni automatycznej jest maksymalnym minimum, rewelacji w przyspieszeniu nie ma choć na trasie niema tragedii
~TtTzZz
Sedan 2.5 TDI 115KM 85kW
Jesli chodzi o kulture pracy to silnik jest dosyc glosny ale nie do przesady:) Co do elastycznosci to niemam zadnych zastrzezen gdyz wkreca sie bardzo zwawo na obroty i przy tym niewiele pali.Jest to taki silnik jak w LT35/T4 ,piec cylindrow w rzędzie i najlepsza cecha tych silnikow jest bezawaryjnosc:)
~Tomasz
Sedan 2.8 E V6 174KM 128kW
Silnik pracuje ładnie, ładnie się wkręca na obroty. Przy 100-120 km/h lub od 2500 tyś obrotów, aby wyprzedzić, nie trzeba redukować biegu, wystarczy mocniej wdepnąć w pedał gazu i ładnie się rozpędza, a powyżej 3000 obrotów to w ogóle. No i to fajne mruczenie starej V6 )))
~RedSoon@op.pl
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
Silnik ma jedną ogromną zaletę - bezawaryjny, trwały, wiele wybacza. Natomias brakuje mu zdcydowanie turbiny która by go kopła chociaż + 20 KM. Silnik dość głośny i mało elastyczny. Wyprzedzanie pod górkę radzę odpuścić. Natomiast do codziennej jazdy świetnie się sprawuje.
~nebucadneccar
Sedan 2.0 101KM 74kW
Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby mnie zawiódł. Nigdy nie odpalałem dwa razy, zawsze łapie za pierwszym. Silnik elestyczny i kulturalny. Przyjemnie się jeżdzi. Mimo że to tylko 101KM to nie brakuje mocy przy wyprzedzaniu. Mimo kilkunastu lat nic się nie psuje.
Dziennik kosztów dla Audi 100 C4 Sedan
9,1
13,3
~Darek
Sedan 2.5 TDI 115KM 85kW
Wspaniały pięcio cylindrowy silnik diesla. Oczywiście jest to motor wysokoprężny i kultura pracy nie dorównuje silnikom benzynowym w szczególności v6. Jednak zdecydowanie bije na głowę modele 1.9 tdi. Bardzo miły dla ucha (jak na diesla;)
Audi 100 C4 Sedan