Lista ocen Audi 100 C4 Sedan (71) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 105 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Misiek
Sedan 2.8 E V6 quattro 174KM 128kW
System quattro robi swoje. Dobrze trzyma w zakrętach. Zimą bajka. Podczas, gdy wszyscy jeżdżą 40 km/h mogę spokojnie jechać 80 km/h. Nie straszne zaspy i głęboki śnieg. Tej zimy postanowiłem sprawdzić Audi w terenie. Mimo wszelkich nie udało mi się zakopać. Raz musiałem skorzystać z blokady tylnego dyferencjału. Zasługa systemu quattro + opony o profilu 65 zwięksające prześwit samochodu.
~s_xtr@o2.pl mogę sprzedać auto, piszczie na mail
Sedan 2.8 E V6 quattro 174KM 128kW
mimo, że mam wersję z napędem na przednią oś, da się wprowadzić w nadsterowność to auto, na zakręcie z mercedesami, bmw, oplami się ścigało to po prostu auto wymiata, nie da się zaskoczyć, jest precyzyjne i przewidywalne, nie znam innej marki co tak robi auta, zwłaszcza te starsze modele, a gdyby było u mnie quattro to po prostu bajka
~Skati
Sedan 2.0 101KM 74kW
auto płynie po drodze. przy prekości 200 KM/H nic się nie trzęsie. jest to prosty układ jezdny z belką z tyłu. takich samochodów już się nie robi. co ciekawe zrobiłem 10 tys km na wystrzelonych amoryzatorach z lewej strony. na badaniu wykazało mi że jeden miał 15% a drugi 0%. wymieniłem cały komplet sam w garażu:).
~Darek
Sedan 2.5 TDI 115KM 85kW
Miałem już w swoim krótkim życiu kilka aut i układ jezdny modelu c4 robi na mnie spore wrażenie. Jest to dokonałe połączenie komfortu z elementami sportu przy pewnym pokonywaniu zakrętów. Mimo tego, że auto jak na swoją klasę nie jest super komfortowe to pozytywnie wpływa to na bezpieczeństwo podczas szybkiej jazdy.
~Wojt
Sedan 2.5 TDI 115KM 85kW
Bardzo komfortowo i sprężyście, przód jest dosyć ciężki ale auto całkiem fajnie sie prowadzi. Długie trasy to przyjemność. Świetne hamulce.Prosta i trwała konstrukcja zawieszenia (jedyne co razi to sworzeń zespolony z wahaczem, przez co koszt wtymiany nieco wysoki), z tyłu praktycznie bezobsługowa belka
~quatt
Sedan 2.8 E V6 174KM 128kW
Napęd quattro to naprawdę świetna sprawa na mokre i śliskie nawierzchnie. Zawieszenie bardzo komfortowe, czyli dość miękkie. Na równej, prostej drodze to pięknie płynie. Na dziurach przy większych prędkościach jednak za bardzo buja mimo, że amorki w bardzo dobrym stanie. Świetna zwrotność.
~AUDI 100 C4 2,6 AVANT
Sedan 2.6 V6 150KM 110kW
PROSTSZEGO I BARDZIEJ KOMFORTOWEGO ZAWIESZENIA NIE MA CHYBA ZADEN INNY SAMOCHOD!!!! STARA SZKOLA AUDI!!! TANIE W SERWISIE. BEZAWARYJNE!! JEDZIESZ JAK NA TAPCZANIE :-)) TO NIE A4 ZE JEST 20 WAHACZY A JAK ZACZNIE COS STUKAC TO NIE WIESZ KTORY BO TYLE ICH JEST.
~Następne A6 C4
Sedan 2.4 D 82KM 60kW
Mogłobyć lepiej zestrojone, w końcu to Polskie drogi robią swoją robotę, części zawieszenia są niedrogie a prosta konstrukcja sprawia, że wystarczy tylko wjechać na kanał i mieć kilka dobrych kluczy, po co tam jakiś warsztat...
~Marcin
Sedan 2.3 E 133KM 98kW
samochód jest pod sterowny nie proponuje gwałtownych zakrętów bo to i tak nie spowoduje że przy dużej prędkości skręcicie. Zawieszenie idealne na polskie drogi, strasznie wygodne i podobno trwałe

Usterki Audi 100 C4

Audi 100 C4 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~sowix1
Sedan 2.3 E 133KM 98kW
Wystarczająco dobrze trzyma się drogi, cichy w środku, trwałe elementy jeśli kupimy oczywiście dobre zamienniki a nie jakieś chińskie czy jakieś gpd - polecam lemforder, trw, febi, rouville.
Audi 100 C4 Sedan