Lista ocen Audi 80 B2 (53) - Silnik

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~przemo
Sedan 1.6 D 54KM 40kW
wytrzymała konstrukcja i bardzo prosta silnik łatwy do wyjęcia z komory sam go wyjmowałem gołymi rękoma bez żadnych bloczków wytrzymuje duże przebiegi łatwy dostęp bo dużo miejsca pod maską pompa Bosha przy dużym przebiegu potrafi przeciekać na krótką mete idzie samemu naprawić wyciera się tulejka na trzpieniu od cięgna zwiększania obrotów można podłożyć oring gumowy ale szybko się zużywa najlepiej wymienić pompę na inną lub zregenerować...
~mspl@o2.pl
Sedan 1.8 90KM 66kW
Mam 467000 i z tego co wiem nie bylo w nim nic grzebane :D kupiełem ja za grosze (2000PLN) poprzednio jezdzila na taxi, u jednego wlasciciela byla 11lat ja od niego kupilem i dalej kręci :D mam wersje SC na wielopunktowym wtrysku ( ma ladnego kopa, mimo ze na lpg przejechala juz 180 tys), wspomaganie, centralny zamek,welur i szyber. Jak na 22 letnie auto to zero rdzy (pelny ocynk) tylko tam gdzie byla naprawiana to widac male ogniska...
~elpawlo@wp.pl
Sedan 1.6 75KM 55kW
na zimno strasznie klepie, ale zawory ostatnio ustawiali w fabryce w ´79... jak sie rozgrzeje chodzi płynnie i cicho - głośniej dopiero powyżej 4000rpm. troche mało mocy (75KM), ale na automacie wystarcza. uszczelniacze zaworów dawno poszły do uszczelniaczowego raju. nieco paliwożerny - ale wygląda to żąda :) w sumie jak najbardziej OK!
~Riczi
Sedan 1.6 D 54KM 40kW
Silnik raczej słaby i nienadaje się na "wyścigi" ale ma duży moment obrotowy i jest bardzo elastyczny. Rusza bez gazu a na 5 biegu jedzie od 40km/h. Przebieg silnika to około 400000km tyle pokazyje oryginalny licznik ale nie wiem czy nie był cofany jak go kupowałem w 1989 roku, wtedy miał jakieś 150000k.
~luki
Sedan 2.2 quattro 136KM 100kW
AUDI poezja gdy bezwypadkowe i z dobrej reki to tansze w ekspluatacji niz 126p.Usterki rzadkosc a jesli sie pojawia to samemu morzna naprawic .Male spalanie 7.5-10l/km.Niby malo miejsca na tylnej kanapie ale przetestowalismy to z moja zonka moze byc.
~LSZ
Sedan 1.6 85KM 63kW
Silnik nie do zdarcia, ma 29 lat i 328000 km i ciągle pracuje. Niezbyt równo, ale to może dlatego, że od 12 lat jeździ w gazie i od 2 lat nie jeździ na benzynie (podejrzewam rozszczelnienie gaźnika lub pompe paliwa).
~Whites86
Sedan 1.6 D 54KM 40kW
odpala dobrze, pomomo duzego przebiegu nadal jest dynamiczny i oszczędny, bierze troche olej ale to raczej normalne w tym wieku, jesli sie pilnuje filtrów płynów, pasków i wymienia to na bierząco to jeździ sie praktycznie bez awarii
~Andrzej $
Sedan 1.3 60KM 44kW
w trudnych warunklach rewewlacja, elastyczność i moc są tak zestrojone że musi być dobry wózek aby miał podobne osiągi jeżeli chodzi o średnią sportową jazdę nawet na dłuższych odcinkach
~Piotr piotrgrb@wp.pl
Sedan 1.6 85KM 63kW
Akceptowalnie przyspiesza juz od 1400 rpm , cichutko ale dosc mocno miedzy 2000-3000, powyzej 3000 do 6500 ciagnie glosno ale bardzo mocno. Wszystkie "glosno" to w porownaniu do silnikow noweszej generacji...
~SAPER
Coupe 1.8 GT 90KM 66kW
Silnik nie ma zawrotnej mocy, ale doskonale sobie radzi z małą wagą tego auta.(950kg) Ma też durzy moment obrotowy, co powoduje szybkie przyspieszenie 0-100km/h