Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Cabrio

Lukas1984, 6 lat temu
Silnik 2.0 E 115KM 85kW
Rok produkcji 1994
Audi 80 B4 Cabrio 2.0 E 115KM 85kW 1991-2000 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : Pomimo swojego wieku wszystko w tym aucie działa - dach elektryczny, szyby, lusterka, centralny zamek, oświetlenie zegarów, audio - po prostu igła :)
Zawieszenie : łączniki stabilizatora
Inne : łożyska na kołach
Piękne, piękne i jeszcze raz piękne :)
Pomimo wieku i przebiegu wszystko działa jak w zegarku - regularna wymiana oleju, filtrów to gwarancja żywotności :) wymiana świec i przewodów zapłonowych w tym roku oraz 2 lata temu wymiana hydropopychaczy - to wszystkie inwestycje w jednostkę napędową, która jak dla mnie jest wystarczająca:)
Wszystko w jak najlepszym porządku - po prostu trzeba dbać :)
Bez jakichkolwiek uwag - no może jedynie kwestia łożysk na kołach, które z tego co słyszałem dość szybko się zużywają. Póki co u siebie wymieniłem 2 z tyłu a w tym roku czeka mnie wymiana z przodu.
Jedyny mankamanet to tylna szyba z folii, która z biegiem staje się matowa i pogarsza się widoczność - z drugiej strony jest to ponad 20-letni klasyk więc nie przesadzajmy :)
Na piątkę :)
W tej kategorii Audi 80 Cabrio może spokojnie konkurować z centralnym ogrzewaniem w domu jednorodzinnym - nagrzewa się w mgnieniu oka niezależnie od temperatury na zewnątrz. I wszystko za sprawą trzech pokręteł bez żadnej klimatroniki :)
Bardzo wygodnie, jeśli chodzi fotel kierowcy i pasażera - trochę gorzej z tylną kanapą, ale z bratem i dwoma browarkami godzinną trasę zaliczyliśmy bez problemu :)
Jak na kabrioleta, nie można narzekać choć wydaje mi się że przy prędkości powyżej 140km/h z zamkniętym dachem hałas zdaje się być większy aniżeli przy otwartm z założonym windshotem :)
Spalanie w normie - podczas urlopu na Węgrzech przy prędkości max - do 120km/h udało się zejść do 6,7l. Na miejscu średnie spalanie ok 8litrów. Części zamienne tanie i ogólnodostępne.
Kupiłem swoje Audi za 9500zł a tego samego dnia oferowano mi za nie 15000zł :)
Standardowe - łożyska, przegub, łączniki stabilizatora
Nie ma co pisać, gdyż prawie ich nie ma :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 E 115KM 85kW [l/100km]

7,7