Lista ocen Audi 80 B3 (247) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 451 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wirus:)
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
oj tu moge pomarudzic nie wiem co jest grane wymieniłem termostat ale dalej temperatura szaleje jest poprawa ale w zime zimno jak w psiarni a w lato wieje prawie gorace zamiast chłodnego pokretła od ustawien musiałem przerobic na metalowe bo linki sie pozapiekały albo cos bo zeby przekrecic nawiew na szybe albo na twarz trzeba uzyc wiekszej siły a o nawiewie na nogi moge pomarzyc teraz nie jest to potrzebne ale musze na zime zrobic bo chce...
~adadur@poczta.onet.pl
Sedan 1.8 E 112KM 82kW
Do ideału brakuje aby dmuchawa na III i IV poziomie chodziła ciszej bo hałas jest znaczny. Na I i II wogóle nie słychać!!! Silnik szyko nabiera odpowiedniej temperatury i trzyma na stałym poziomie. Wnętrze długo trzyma ciepło nawet po wyjściu z samochodu (pomimo firmowego szyberdachu). mnogość otworów wentylacyjnych bardzo pomaga zimą w osuszeniu szyb.
~Tomowski
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Co do wentylacji i ogrzewania - tutaj jest o wiele gorzej. Owszem, nawiewy grzeją jak należy, w miarę dobrze radzą sobie z zaparowanymi szybami, ale jest jeden mankament - na I, II i III stopniu nawiewy włączają się tylko po wjechaniu w dziurę i chwile potem się samoczynnie wyłączają. Nie wiem co to jest. Będę musiał to zbadać.
~Karol
Coupe 2.3 E 20V 170KM 125kW
Wersja z automatyczną klimatyzacją starszego typu, nie jest idealna. Chłodzi i ogrzewa dobrze, najlepiej w funkcji AUTO, ale daje małe możliwości ręcznego sterowania, co trochę mi przeszkadzało. W typowych warunkach jednak można ustawić temperaturę i zapomnieć o niej przez resztę okresu eksploatacji.
~polishbastard
Sedan 1.6 D 54KM 40kW
Pewnie jest dobrze, ale moje auto jest dalekie od ideału, więc nie działa to tak jak powinno - szyby parują, ogrzewania tylnej szyby brak, auto ma wywalony termostat przez to ciężko się nagrzewa. Jeśli wszystko jest zrobione w aucie to nie powinno być problemu.
~pasalyga@o2.pl
Sedan 1.9 D 68KM 50kW
W moim modelu (jaki chyba i każdym) nagrzewnica jest włączona na stałe w układ i odcięcie nagrzewania polega na zamknięciu już w \'puszcze\" komory nagrzewnicy. W lecie czuć ,że grzeje. W zimie bardzo słabo się nagrzewa. Trzeba dobrze zasłaniać wloty powietrza na chłodnice.
~zydoooo
Sedan 1.6 D 54KM 40kW
Gdyby nie to, że z tyłu pasażerowie na ciepło muszą trochę poczekać podczas gdy z przodu jest piekło, było by 5... Poza tym bardzo wydajna nagrzewnica para momentalnie schodzi z szyb... A jak dasz full ciepło na przednią szybę i postawisz jedzenie to Ci nie wystygnie - sprawdzone :D
~Mateusz
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Po 30 latach z reguły nagrzewnica wysiada i właściciela czeka żmudna wymiana. Przy okazji należy wymienić pokrycie klapek wentylacji, które po 30 latach się rozsypały. Po tych naprawach w zimie w środku można siedzieć w krótkim rękawku.
~Paweł
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Autko bardzo szybko się nagrzewa, nawet zimą, ogrzewanie jest bardzo wydajne, przy sprawnej nagrzewnicy na pewno nikt nie zmarznie. Na wentylację nie ma co narzekać, brakuje trochę klimatyzacji, ale no... 30 lat temu mało które autko to miało.
~Andrew
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Nie wiem skąd te niskie oceny w tej kategorii... Nigdy nie miałem problemów z ogrzewaniem. Jak za gorąco to wystarczy użyć szyberdachu, no chyba, że ktoś ma "Bieda Edition" i takiego luksusu nie posiada (nie wspominając już o klimatyzacji).