Ocena kierowcy - Audi 80 B3 Sedan

Łukasz Zb-na, 11 lat temu
Rok produkcji 1991
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Audi 80 B3 Sedan 1.6 70KM 51kW 1987-1991 - Oceń swoje auto
Karoseria : Trzeba przyznać, że serię audi 80 b3 rozpoczęto produkować od 1986 roku. I już wtedy była w ocynku obustronnym. I prędze4j zardzewije mi e46 i astra 2 niż audi 80. To jest śmiech na sali. A mam przykłady. e46 znajomy sprowadził z Niemiec. Rdzewki na tylnych błotnikach. Pytam, może malowana? nie, sprawdzałem czujnikiem. Astra 2 siostry, to pomsta do nieba i niby w ocynku.
Układ hamulcowy : Grzanie się kół, powodem był niewymieniany płyn hamulcowy, nagar, kamień w cylindrach.
Silnik : Gaznik pierburg 2EE to istna zmora w tych pojazdach! przy uszkodzeniu nastawnika może utrzymywać obroty na ok. 5 tysiącach.
Auto zakupiłem w 2005 roku. Do dziś nie sprawiało mi żadnych problemów. Wcześniej miałem styczność z takimi autami jak: fiat 125p, opel vectra a, seat toledo I, m-shi galant no i audi 80. Jest to do tej pory najtrwalszy, najoszczędniejszy samochód jaki miałem. Takich aut już nie produkują. Mam w nim przebieg 289 000 pewnie też skręcony z 50-100 000 a auto chodzi jak zegarek.
Na tym silniku przejechałem ok 110 tysięcy km. Wymieniłem przy nim pompę paliwa, uszczelkę pod pokrywą, rozrząd. Regularnie olej. Od wymiany do wymiany pobiera od 0,3 do 0,6 litra oleju, głównie drobne wycieki spod pokrywy zaworów.
Skrzynia biegów bezawaryjna. Wymieniłem tylko olej i czujnik wstecznego biegu.
Bardzo dobrze się sprawuje. Auto sztywne w porównaniu do A4 b5. Idealne na śnieg, jak czołg.
Spalanie od 7,9 do 10 litrów gazu.
Niestety wentylacja pozostawia wiele do życzenia. Sytuację ratuje szyberdach. Ogrzewanie idealne.
Bywają luzniejsze auta :)
ab5 którą miałem była cichsza :)
Spalanie od 7,9 do 10 litrów gazu. Benzyny nie zużywa wogle, ponieważ instalacja gazowa to podciśnienie. Nie ma żadnych kłopotów. Proszę nie wierzyć w bajki, że auto musi odpalać na paliwie. Ja przejechałem już ok. 110.000 km, zawsze odpala na gazie. Nawet w silne mrozy i po długim postoju. ! regeneracja parownika, 2 x wymieniony filtr gazu.
Niestety na rynku można tylko spotkać zajezdzone egzemplarze za marne grosze. Ja swojej raczej nie sprzedam ponieważ jest dla mnie więcej warta niż cena rynkowa.
Przez 7 lat z nieregularnych rzeczy wymieniłem: czujnik wstecznego, włącznik świateł, linkę zamka wewnętrznego kierowcy.
Przez całą eksploatację nie było poważnych usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 70KM 51kW [l/100km]

8,7