Ocena kierowcy - Audi 80 B3 Sedan

zbisko, 11 lat temu
Silnik 1.8 S 90KM 66kW
Rok produkcji 1989
Audi 80 B3 Sedan 1.8 S 90KM 66kW 1986-1991 - Oceń swoje auto
Mimo że to stare auto bo prawie zabytek ale w 2 lata 60 tyś kilometrów bez większego ale. Zawsze powróciłem do domu bez awarii tylko bieżące naprawy. Polecam każdemu, ale tylko dobry model bo słyszałem że potrafią nie źle pić paliwo jakie auta zajechane. Przede wszystkim dużą zaletą jest blacha ocynk. Jak jest auto bezwypadkowe, nawet w takim wieku ma mniejsze ogniska korozji /bo ich nie ma wcale/ niż nie jeden 7 letni samochód.
Jak na swoje lata bardzo dobrze. Troszeczkę bierze oleju, ale w gazie i po tylu latach tyrania myślę że ma prawo.
Bez większych problemów.
Jak ma wszystkie elementy gumowe, amortyzatory i drążki kierownicze w dobrym stanie i zbieżność ustawioną to rewelacyjnie się jeździ, choć to prawie zabytek:).
Bardzo dobra i z przodu /chociaż trzeba się przyzwyczaić/ i z tyłu bardzo dobrze widoczna w lusterkach. jak ktoś lubi przez ramię i tylną szybę patrzeć do tyłu rewelacyjnie sprawdza się spojler na klapie bagażnika.
Wszystko tam gdzie trzeba. A jak jest inaczej ,czyli po staremu jak włączanie świateł, szybko idzie przywyknąć.
Bardzo szybko się nagrzewa. Po ok 2-3 km cieplutko się robi.
Nie narzekam. Jak dla mnie bardzo dobra.
Być może mój model tylko jest taki głośny i nie winimy tłumika bo jest ok. Jak dla mnie jest zbyt głośno powyżej 90 km/h.
Doskonale, szczególnie z LPG :). Choć starszej budowy silnik /gaźnik/ powoduje niemiły zapach gazu podczas postoju. I można go zapalać i gasić na gazie. Tylko zimą radzę zostawić go na benzynie gdy temperatura spada poniżej - 5. Spalanie LPG od ok 7 litrów do 11
Przy 23 letnim aucie rewelacja. Auto prawie jak darmo. Komfort lepszy niż w niejednym nowym małym aucie. Niskie koszty utrzymania. I raczej mało chodliwy wśród złodziejaszków /lata swoje robią/.
Wystarczy co 10 - 15 tyś zrobić mu przegląd i ewentualne braki wymienić. Jak u mnie sama eksploatacja tj. klocki, tarcze, płyny, świece 25-30 tyś., kable WN ok 50 tyś., i tp.
Padła skrzynia, ale moja wina /za mało oleju/

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 S 90KM 66kW [l/100km]

8,8