Lista ocen Audi 80 B3 Sedan 1.8 S 90KM 66kW 1986-1991 (103) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 105 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~deejay.ftb
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
nie prowadziłem jeszcze samochodu w którym zmiana biegów sprawiałaby mi taką przyjemność - podobno ideał osiągnięto w Porsche ale dopóki tego nie sprawdzę będę tak twierdził. Prowadziłem kilka nowszych aut (niektóre próbowały nazywać się sportowymi jak np. Opel Calibra 2.0 16V z 1992roku) ale nie znalazłem lepszego mechanizmu. Tylko z uwagi na wiek i przebiegi tych pojazdów należy przekładnię traktować z odpowiednią dawką rozsądku czyli nie...
~pszyszek westa@poczta.fm
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
To zdecydowanie najmocniejszy punkt tego samochodu i tej firmy. Nieprzypadkowo któreś tam Audi wygrało konkurs na najlepszą ręczna skrzynię biegów na świecie! Biegi praktycznie same wskakują, można nie zmienić biegu "do końca" a lewarek i tak sam wskoczy tam gdzie powinien. Do przełożeń nie mam żadnych zastrzeżeń, krótki lewarek jest bardzo przyjemny w obsłudze. Jeździłem wieloma znacznie młodszymi samochodami (nie Audi) i nie spotkałem żadnej...
~Mateusz
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Wersja AKM, jedna z dłuższych skrzyń w tym modelu, świetnie nadaje się w trasę, przy 110 km/h mam 2,5k obrotów, cisza w środku. Co prawda w mieście trochę ciężko się zbiera, ale spalanie w trasie przy tej skrzyni jest bardzo niskie. Biegi wchodzą bardzo precyzyjnie, nie trzeba ich szukać.
~Patryk K
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Skrzynia biegów chodzi wyśmienicie. Nawet przy bardzo dużych przebiegach, lewarek wchodzi pewnie i z fajnym skokiem. Problemem natomiast bywają wysprzęgliki przy skrzyni, które z biegiem czasu lubią cieknąć (układ sterowania sprzęgłem jest hydrauliczny pozbawiony linki).
~Marcin
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Ze skrzynią była masakra. Po odpaleniu auta żaden bieg - dosłownie żaden - nie chciał wejść !!! Jedynka zawsze zgrzytała, wsteczny dwoma rękoma trzeba było wbijać. Pamietam, jak czasami stałem na światłach to aż się płakać chciało człowiekowi, że to tak chodzi. Jednym słowem DNO...
~Tomowski
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Skrzynia chodzi idealnie. Przełożenia są krótkie i zawsze wszystkie biegi precyzyjnie wchodzą. Jedyne problemy jakie z nią mam, to jak zostawię na noc wbity bieg, to muszę rano trochę ją rozruszać, żeby jedynka weszła. :) Tak poza tym nie mam zastrzeżeń.
~Paweł
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Jak już ktoś tutaj kiedyś napisał - biegi wchodzą jak w dżojstiku (czy coś takiego ;) ). Mechanizm jest bardzo precyzyjny i nawet początkujący kierowca bez problemu znajdzie każdy bieg. Coś na wzór Golfa IV, a nawet powiedziałbym, że lepiej.
~x1_mario
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Skrzynie w tych audi nie są rewelacyjne, często padają synchronizatory (np. w moim) pozatym ogólnie nie są bezawaryjne. Jednakże biegi wchodzą dość lekko i bez problemów, jednak 4 bieg zgrzyta. Radzę sprawdzić biegi przed kupnem na rozgrzanym silniku.
~Maciej
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Biegi bardzo dobrze wy stopniowane, całkiem długa skrzynia. Zimą bywały problemy pod dłuższym postoju na mrozie z wrzuceniem biegu jednak gdy pochodził trochę i się nagrzał wracało do normy.
~Andrew
Sedan 1.8 S 90KM 66kW
Tutaj trochę gorzej, gdyż przez niewiedzę poprzedniego właściciela, skrzynia automatyczna padła (nie wymieniał regularnie oleju w skrzyni). Już pracuję nad naprawieniem tej usterki.
Audi 80 B3 Sedan