Audi 80 B3 1.8 quattro 90KM 1986-1991 - Oceń swoje auto

lista nadwozi Audi 80 B3
Audi 80 B3 Sedan - Oceń swoje auto Sedan

(609 ocen)

Oceny Audi 80 B3 1.8 quattro 90KM 1986-1991

2 % lepiej niż w segmencie Klasa średnia ( 4,19 )

Przeniesienie nap?du

Uk?ad elektryczny

dodano 29.07.2010 przez

Auto jest super.Jeżdze nim codziennie 100km ponieważ mam 50 km do pracy. Auto jeszcze nigdy mnie nie zawiodło mimo że ma 19 lat. Dużo innych i droższych samochodów po prostu wymięka przy 19 letniej osiemdziesiątce.Samochód jest dość elastyczny.90 koni może nie powala na kolana ale daje rade. Nie mam większego problemu żeby wycisnąc ponad 190 km/h.Samochód nie ma też dużego zaporzebowania na LPG. W mieście wyrabiam się w 10-11 litrach.Na zasługe moim zdaniem zasługuje też wyciszenie kabiny.Jadąc 160km/h słysze tylko szum natomiast silnika prawie w ogóle.Częśći są niedrogie. Przez cały rok wymieniłem tylko wahacz,oraz termostat nie licząc takich rzeczy jak olej czy klocki. Ogólnie rzecz biorąc jestem zachwycony z tego samochodu.Zastanawiałem się nad zmianą samochodu ale wszystkie są niewarte swojej ceny i zostałem przy audi 80. Narazie nie mam zamiaru jej sprzedawać.

dodano 12.02.2005 przez

Polecam auta typu Audi a szczególnie eksploatawane na zachód od Odry ;-) Są zadbane i dobrze wyposażone. Jak bede zmieniał to bede miał dylemat co wybrać. Jak sie jezdzi autem z ABSem, elektryką szyby lusterka ogrzewanie i środek wyłożony dobrymi jakościowo materiałami to sie chce zmienic na coś lepszego. A pokażcie mi nowe auto za około 35 tys zł z takimi dodatkammi ? Mnie auto wyszło 12 tys z wszystkim i następne jakie bede szukał to bedzie musiało być 2 razy lepsze od tego co mam teraz tak ze sadze ze nie pójde do dilera po nowe tylko odwiedze jakiegos krzeżaka za Odrą i kupie tam ;-)Jezeli chodzi o karoserie to 14 alt i nic nie rdzewieje, no mozna gdzies tam znaleźć rdze przy mocowaniu wahaczy itp (ale to ogniska korozji po wytartym lakierze) poza tym zabezpieczona jest karoseria dobrze bo jest ocynkowana

dodano 03.12.2007 przez

Kupiłem dwuletni samochód (od starszego pana z Niemiec) z przebiegiem 22 000 km i lekko uszkodzoną klapą bagażnika za 18000 zł w 1993 roku. Jeżdżę nim w 80% sam, bez szaleństw i brawury, ale też nie tak, żeby mnie byle jakie auto wyprzedziło. Biorąc pod uwagę wiek auta i ówczesne zaawansowanie techniczne uważam je za doskonałe. Brakuje wprawdzie takich drobiazgów jak klima czy ABS (o innych bajerach nie wspominam) ale jakość i trwałość auta rekompensują te braki - w nim do dziś nic nie trzeszczy! (syn jeździ 3 letnim Nissanem Primerą z salonu = plastiki trzeszczą). Przy silniku - poza montażem gazu - nigdy nic nie było robione; olej wymieniam raz w roku, pomiędzy wymianami nigdy nie dolewałem! Dwukrotnie "przymierzałem się" do wymiany samochodu i nie mogłem zdecydować się na ten krok.

dodano 19.05.2016 przez

Bez wątpienia Audi 80 B3 jest autem ponadczasowym, zdecydowanie dorównuje wielu autom produkowanym nawet 10 lat później. Komfort jazdy jak na 30 letni samochód znakomity, wygodne fotele, sporo miejsca wewnątrz. Bagażnik mógłby być większy, ale nikt nie kupuje sedana po to, by wozić jakieś duże ładunki. Ogólnie wyposażenie jest bardzo słabe, ale znów musimy wziąć pod uwagę wiek auta. Dzięki temu B3 jest bardzo prostą konstrukcją w naprawach oraz bardzo trwałą. Jeżeli mamy ze sobą podstawowe narzędzia oraz dbamy o stan techniczny - bez wątpienia zawsze dojedziemy do celu. Do tego ocynkowana karoseria... Autko ma 27 lat i jest praktycznie czyste. Jedyne wykwity są w miejscach gdzie coś kiedyś się działo, ale są to z reguły malutkie centki - o dziurach nie ma mowy. Jednym słowem czołg.

dodano 01.05.2008 przez

Kupiłem auto od starszego pana w zachodnich Niemczech. Początkowo mi się nie podobało, zwlaszcza ze względu na brak miejsca nad głową. Ale po pewnym czasie widze że lipy mi nie wcisnął. Jak na swój wiek auto jest znakomite. Prawdopodobnie było bardzo dobrze utrzymywane i nie jeździło po polskich drogach. Wciąż ma fabryczne amortyzatory i diagnosta stwierdził, że nie nadają się jeszcze do wymiany! Wydaje mi się że ma bardzo małe zapotrzebowanie na prąd przy rozruchu, bo jeżdzę na 5 letnim akumulatorze i nigdy nawet nie doładowywałem go a często w zimę auto stoi na powietrzu nawet 2-3 tygodnie bez ruchu. Przez 4 lata nie spaliła się ani jedna żarówka (nie licząc tych wewnątrz). O żadnych trzeszczących elementach w kabinie nie ma nawet mowy!

dodano 07.03.2003 przez

Mam rozbitka po niewiadomym przebiegu. Przejechałem ~70 tysiecy w 3 lata, również za granicą. Jedyna poważna naprawa - przeguby homokinetyczne. Wada - związana z naszymi drogami - co roku wymieniam tulejki w przednim zawieszeniu - na wiosnę (wyboje - polska specjalnośc). W ub. roku założony gaz - rewelacja. Niestety, moja wersja ma komputer z uszkodzonym wyjściem na obrotomierz - szukam dobrego lub kogos kto pomoże naprawić. Jeżdżę samochodami własnymi od 1981, sporo przejechałem wieloma markami aut za granicami w Europie, Afryce i Azji. Ocena bardzo dobra!

dodano 28.08.2012 przez

Jeździłem tym autem 4 lata i nigdy mnie nie zawiódł. W największe mrozy zawsze odpalił, garażu nie mam, stał pod chmurką, nawet -30 stopni to dla niego śmiech. Części bardzo tanie, większość rzeczy można samemu wymienić, łatwa konstrukcja. Takich aut już nie robią niestety. Żałuje że go sprzedałem i kupiłem inne auto z 2000r, którym może wygodniej się jeździ i mniej pali ale za to części droższe i lubi opiekę warsztatu, dlatego sprzedaje dziada i znowu wracam do audi 80 tym razem B4:) nie ma to jak stare niezawodne audi

dodano 31.01.2006 przez

Jak na tak stare auto wygląd zewnętrzy jest naprawdę extra (moim zdaniem), jest to solidna niemiecka konstrukcja (tak nawiasem mówiąc dzisiejsze niemieckie - i nie tylko niemieckie - auta nie są tak dobrze wykonane), prosty w budowie, niezawodny silnik, ocynkowana blacha (nie mam nawet śladów korozji), mimo wieku nie boję się nim jechać 1050km do Niemiec. Co ważne auto wcale nie jest drogie w eksploatacji - części, szczególnie używane lub nieoryginalne są tanie. Ogólnie auto warte polecenia, szczególnie gdy znamy jego pochodzenie.

dodano 11.08.2012 przez

Mimo że to stare auto bo prawie zabytek ale w 2 lata 60 tyś kilometrów bez większego ale. Zawsze powróciłem do domu bez awarii tylko bieżące naprawy. Polecam każdemu, ale tylko dobry model bo słyszałem że potrafią nie źle pić paliwo jakie auta zajechane. Przede wszystkim dużą zaletą jest blacha ocynk. Jak jest auto bezwypadkowe, nawet w takim wieku ma mniejsze ogniska korozji /bo ich nie ma wcale/ niż nie jeden 7 letni samochód.

dodano 18.11.2008 przez

między 4 a 5, myslę, że za te pieniądze naprawdę nie ma nic lepszego pod względem komfortu, niezawodności i ogólnych pozytywnych wrazen z jazdy. Miałem już fiata 125p, vw passata, dwie osiemdziesiątki a obecnie z przyczyn finansowych musiałem zmienic na astrę, ale z całej tej "gromadki" audi jest ZDECYDOWANIE NAJLEPSZE. Jak stane na nogi finansow z powrotem kupuję OOOO :)