Lista ocen Audi 80 B4 Avant (131) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 233 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kolo
Avant 2.0 E 115KM 85kW
Generalnie byłem bardzo nie zadowolony z tego auta.A to problemy z gazem,a to stacyjka,jedziesz w trasę i nie wiesz czy dojedziesz na miejsce bo jak masz strzała to rozpieprzy ci przepływomierz razem z obudową filtra powietrza i pozamiatane,co prawda się dojedzie ale na benzynie w trybie awaryjnym.Gaz miałem wyregulowany na 5+ do tego nowe kable + nowa kopułka wraz z palcem + nowe świece NGK i niech krew zaleje pojawiały się...
~Paweł
Avant 2.3 E 133KM 98kW
Duży wpływ mają nasze drogi. Wymiana elementów gumowo metalowych zawieszenia. T.j. wahacze co 20-30 tyś km i belka przednia ok 50-80 tyś km przy zastosowaniu oryginalnych części (BOGE lub LAUFORDER). źle nasze drogi znoszą również łączniki stabilizatorów. Dla tych którzy nie znają sprawy warto stosować części oryginalne mimo wszystko jest taniej. Należy pamiętać także o wymianie pasków klinowych gdyż często pękają jednocześnie. Wadątego...
~jag66@poczta.fm
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
poważnych usterek nie miałem bo nigdy mi nie nawalił w drodze tak żeby nie dało się jechać. Zapieczony zacisk hamulca tarczowego tylnego ale sam sobie dałem z tym radę. Cieknący układ chłodzenia na plastikowych króćcach przy bloku silnika (ponoć normalka w Audi tdi). Spalił mi się silnik od wycieraczek w czasie wielkiej ulewy ale to był moja wina bo już wcześniej szwankował a ja czekałem z naprawą ;)
~jarzab28@wp.pl
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Sporo nerwów straciłem z powodu piszczącago paska wieloklinowego. Spowodował to zapieczony napinacz którego naprawa jest dość kłopotliwa i kosztowna.Miałem też nie małe problemy z przednim zawieszeniem.Dopiero wymiana łaczników stabilizatora, tuleji ławy silnika ,tuleji na wachaczach i amortyzatorów sprawiła że zbieżność przestała się przestawiać z byle powodu.
~xmss@op.pl
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Dobrze eksploatowana jest w zasadzie bezawaryjna. Pęknięta guma na przegubie - wywaliło smar i zaczęło strzelać i zrobiłem tak 60km po czym wymyłem przegub, nowa marzeta i zrobione 1000km i lata i nie puka. Raz w roku warto wymieniać filtr powietrza/paliwa - niedrogo a przy turbinie i pompowtryskiwaczach przedłuża ich żywotność
~misza_tychy
Avant 2.0 E 115KM 85kW
tylko to przednie zawieszenie... ale autko ma 14lat więc nie spodziewajmy sie cudów a od tej pory nic nic i jeszczeraz nic... naprawde bardzo mała awaryjność po prostu dbać o płyny, lac paliwko i wymieniać co jakiś czas częsci które sie o to zaczynaja prosić a autko będzie długo długo jeździć nie sprawiając problemów
~marcinbraun1@poczta.onet.pl
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
W ciagu tych 2 latach gdzie posiadam ten niemiecki cud natury tylko raz przy temp, -30 stopini C ,podczas jazdy i przejechaniu 120 km zamrzla odma przez co turbina wypchnela przez wydech prawie caly olej z silnika:) usprawiedliwiam te awaria mrozna styczniowa zime 2006 roku;)
~Qazik
Avant 2.0 E 115KM 85kW
No w moim przypadku trafiło mi się auto niezbyt zadbanie. Przy przebiegu 240 tys. musiałem wymienić uszczelkę pod głowicą, gniazda zaworowe i cała reszta w głowicy. Do tego sprzęgło kończy swój żywot. Ale ostatecznie nie kosztowało to majątku.
~kierowca
Avant 1.6 E 101KM 74kW
w przeciagu trzech lat wymienilem; przekladnie kierownicza,pompe hamulcowa,nagrzewnice,regulator cis paliwa,przewod paliwowy,tarcze,tuleje wachaczy pod lawa silnika,laczniki stabilizatora,sworzen dolny wachacza,przegob od strony skrzyni i kola
Dziennik kosztów dla Audi 80 B4 Avant
11,3
~sindbad
Avant 2.0 E 16V 137KM 101kW
hmm, niestety - moduł zapłonowy napsuł mi trochę zdrowia (podobno fabrycznie zakładali szajs ze słabym chłodzeniem - odkąd założyłem nowy model modułu jest ok), oprócz tego rozwalona uszczelka między cylindrami... (stuki, 70% mocy - horror)
Audi 80 B4 Avant