Lista ocen Audi 80 B4 Avant (182) - Silnik

Na liście zabraknie 182 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DamianEk
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Generalnie silnik nie do zajechania.Jak kupować to tylko na Pierburgu. Ma większe możliwości VAG-owania oraz jest bardziej podatny na modyfikacje przy zachowaniu swojej żywotności. Niezawodny, trwały pod warunkiem ze dbamy o olej, paski i nie przegrzewamy go. W serii 90 PS wystarcza do przemieszczania sie z punktu A do B. Ja zmieniłem tryski od AHF, bardzo mocny soft, wolna odma, wolny wydech i wynik mnie zaskoczył :129 PS 302 NM. Teraz to...
~Sebastian
Avant 2.0 E 115KM 85kW
Silnik (ABK) jest ok jeśli nie masz gazu.Ten jest na wielopunktowym wtrysku i niestety występują problemy związane ze strzałami.Częstym uszkodzeniem jest przekaźnik nr 30, który odłącza zasilanie jednostki sterującej. Jest to pomyłka producenta.Zawsze styki mogą się zabrudzić i wtedy niezbyt miła niespodzianka na drodze.Lepszym jest 90 konny silnik jeśli myśli się o gazie.Na diesla niestety mnie nie było wtedy stać.Najlepszy jest 1,9 Tdi
~jacek
Avant 2.8 E 174KM 128kW
super auto radosc z jazdy to bzdura ze duzo pali jak na swoja pojemnosc przy spokojnej jezdzie miesci sie w 10l przy ostrej ok 15l.przejechalem 50tys km bez zadnej awarji.Gaz tylko sekwencja.13 lat autko i zadnej korozji.Jedyny problem czesty problem w tych modelach to stuki w przednim zawieszeniu ktore sam mialem i troche ciasny wewnatrz szczegolnie z tylu.szczegolnie polecam te wersje silnikowa.Kultura pracy pracy silnika V6 na wysokim...
~Cichy
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Klekot jak to klekot do 70 stopni jak traktor potem miłe zaskoczenie.Elastyczność hmm... do 2000 obrotów trochę mułowaty,może dlatego że automat potem wbija w fotel. Ciekawostka. Jeździłem trochę kumpla Vectrą B 2l benzynką w automacie 136km. I co? Oczywiście zbiera się ona trochę lepiej szczególnie od 2000 w górę ale żeby było tak bardzo czuć tą różnice 46 koni....to raczej nie. Pozytywne zaskoczenie ze strony Audi
~kolo
Avant 2.0 E 115KM 85kW
Co do pracy silnika nie mam jakby większych uwag.Dodam tylko tyle że to auto musi mieć instalację LPG sekwencyjną!!!!!!!! żeby jeździło jak nie chcecie mieć wystrzałów pod maską co też jest widoczne po masce.Sam przepływomierz jest kosztowny do tego dodać obudowę filtra i robią się koszty.Bez sekwencji szkoda się pakować w ten samochód chyba że diesel to tak.
~Zbyszek40
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Jest OK. Mógłby mieć więcej kucy. Najlepiej podrasować lub wstawić 110KM /dla maniaków mocy/. Ale do spokojnej rodzinnej jazdy w zupełności wystarczy. Co zadziwia to jego solidność i bezawaryjność /tylko trzeba okresowo \"zajrzeć\" do nastawnika pompy wtryskowej /czyszczenie/ i potencjometru gazu w kabinie /czyszczenie/ ale to tak raz na 5lat. Reszta jest GIT..:-))
~Maciej bodzio333@o2.pl
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Autko mam od 2 miesiecy,auto było sprowadzone rok temu. Silnik ma niezłe kopyto można bezpiecznie wyprzedzac bez obaw że można sie nie zmiescic. Auto ma niby 175tys przebiegu ale chyba licznik jest po tyningu. Jedynym minusem na teraz to to że po odpaleniu zimnego kopci na niebiesko, byłem w servisie i stwierdzili że 2 wtryski padły i mam szykowac 550zł za wymiane. Poza tym OK
~cris.cross@wp.pl
Avant 2.0 E 115KM 85kW
silnik podobno nie do zajechania , tak mówią mechanicy, nic nie cieknie , nienajgorsza elastyczność na piatym biegu, jednak ptzy bardzo ekonomicznej jezdzie dużo pali , ale to w wiekszości wina cienlkiego gazu, największy minus to brak kultury pracy na zimno głośno i szorstko ogólnie kultura to nie jest mocna strona o niebo lepiej jest w R5 i V6 ( znajoni mają)
~jarek
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Silnik dobrze się spisywał zresztą jest najbardziej znany z rodzaju diesel. Posiadał 90km ale to wystarczy do dynamicznej i ekonomicznej jazdy. Myślę że nie trzeba nikomu go przedstawiać, pozycja na rynku od początku lat 90tych nawet w nowych silnikach 2.0 tdi są te same bloki silnika tylko nieco powiększone.Trzeba dbać to na pewno długo posłuży.
Dziennik kosztów dla Audi 80 B4 Avant
11,3
~Punkroc
Avant 2.0 90KM 66kW
Dziewięćdziesiąt koni mocy - nie za dużo, nie za mało. Albo za dużo i za mało. Jak na mój samochód - ciut za mało, ale przynajmniej nie szarżuję jak jakiś debil na skrzyzowaniu, byle byc pierwszy! Przy zrównoważonej jeździe, ekonomicznej, bez zarzynania samochodu, żeby jechać szybko i dynamicznie - silnik przeżyje jeszcze długie lata.
Audi 80 B4 Avant