Lista ocen Audi 80 B4 Avant (157) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 207 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Roger84
Avant 2.0 E 115KM 85kW
W tej kwestii wrazen nie mam zbyt dobrych ale to moze dlatego, ze jezdze taka wersja, ktora w oryginale byla w automacie i byc moze ktos poprostu nie wybral odpowiedniej skrzyni i na dodatek nie zalozyl jej zbyt dobrze. Przelozenia sa srednio plynne, ciezko wchodzi wsteczny bieg a przy zmianie poszczegolnych biegow slychac lekkie "chrupanie" w srodku przy zapewnieniach mechanikow, ze wszystko jest OK.
~Łukasz
Avant 2.0 90KM 66kW
w tych autkach było montowanych wiele różnych skrzyń , ja trafiłem na skrzynie \"sportową\", w mieście sprawuje się naprawde super, ale poza miastem wygląda to tak jakby konstruktorzy zapomnieli dodać jeszcze jednego biegu. Duże oboty, a co za tym idzie spalanie jest spore.
~xmss@op.pl
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Zero chaczenia, wszystkie biegi wchodzą jak powinny, bez zbytniego masła ale konkretnie wiesz który bieg zapinasz. Jak zimno to troszke ciężko ale nie zdażyło mi się haczenie czy wysprzęglanie jak w przypadku Hondy (nagminnie przy wstecznym)
~cosmosxj
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Prawie doskonała. Biegi wchodzą lekko i naturalnie, mi brakuje tam 6go biegu. Wsteczny zsynchronizowany wiec przy toczeniu do przodu wciskasz R i bez zgrzytu cofasz. Brak typowego wycia na wstecznym.
~Adam M
Avant 1.6 E 101KM 74kW
Wszystkie Audi 80 B3 i B4 mają wszystkie biegi zsynchronizowane - łącznie z jedynką i wstecznym. Dlatego nie ma mowy o "haczeniu" skrzyni. Skrzynia i przełączanie biegów w Audi to poezja.
~Grzesiek
Avant 2.0 90KM 66kW
Niby wszystko tak jak trzeba, precyzyjna, biegi wręcz "same wchodzą" ale... ale przy przebiegu 177 tys buczy (i to mocno) łożysko oporowe i nieco ślizga się sprzęgło (nie zawsze i nie mocno ale jednak)
~marcin_belgia
Avant 2.0 90KM 66kW
ja na samochud z roku ´91 to absolutna klasa!nie ma lepszej na rynku!!! chodzi gladko jednym palcem, bardrzo precyzyjne zmnienianie biegow. mala wada: dwojka zima troche oporna przy zimnym silniku
~misza_tychy
Avant 2.0 E 115KM 85kW
dałbym doskonale ale wypadł mi drążek:(( zrobiłem to i działa ok tylko że troszke cieżej niż powinno ale ogólnie skrzynia jest naprawdę świetna, krótka dobre przełożenia.. jedynie jedynka mogła by być dłuższa
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Precyzja, nie potrzeba żadnej siły aby wrzucić właściwy bieg, zawsze właściwy. Poprostu lepszej nie miałem przyjemności używać, a jeździłem wieloma autami, w tym znacznie młodszymi o droższymi.
Dziennik kosztów dla Audi 80 B4 Avant
11,3
~Wojtek Szokal
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Wszystko jest ok tylko denerwuje mnie drżący drążek zmiany biegów. Drży i wibruje mi podczas jazdy, nie przeszkadza to wjeździe..podobno ten model tak ma. Ciekawe czy w innych modelach jest podobnie???
Audi 80 B4 Avant