Lista ocen Audi 80 B4 Avant 2.0 E 115KM 85kW 1991-1996 (34) - Silnik

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sebastian
Avant 2.0 E 115KM 85kW
Silnik (ABK) jest ok jeśli nie masz gazu.Ten jest na wielopunktowym wtrysku i niestety występują problemy związane ze strzałami.Częstym uszkodzeniem jest przekaźnik nr 30, który odłącza zasilanie jednostki sterującej. Jest to pomyłka producenta.Zawsze styki mogą się zabrudzić i wtedy niezbyt miła niespodzianka na drodze.Lepszym jest 90 konny silnik jeśli myśli się o gazie.Na diesla niestety mnie nie było wtedy stać.Najlepszy jest 1,9 Tdi
~kolo
Avant 2.0 E 115KM 85kW
Co do pracy silnika nie mam jakby większych uwag.Dodam tylko tyle że to auto musi mieć instalację LPG sekwencyjną!!!!!!!! żeby jeździło jak nie chcecie mieć wystrzałów pod maską co też jest widoczne po masce.Sam przepływomierz jest kosztowny do tego dodać obudowę filtra i robią się koszty.Bez sekwencji szkoda się pakować w ten samochód chyba że diesel to tak.
~cris.cross@wp.pl
Avant 2.0 E 115KM 85kW
silnik podobno nie do zajechania , tak mówią mechanicy, nic nie cieknie , nienajgorsza elastyczność na piatym biegu, jednak ptzy bardzo ekonomicznej jezdzie dużo pali , ale to w wiekszości wina cienlkiego gazu, największy minus to brak kultury pracy na zimno głośno i szorstko ogólnie kultura to nie jest mocna strona o niebo lepiej jest w R5 i V6 ( znajoni mają)
~Damian
Avant 2.0 E 115KM 85kW
Silnik ok, troche slabo jak na 115 KM, bo porownujac z japoncami ta sama moc ciagna o wiele lepiej ale to niemiec 93 wiec daje 4. na jedynce i dwojce calkiem ladnie, 3 i 4 to juz muli, a jak sie bujnie na 5 to ladnie idzie do 195 km/h tak jak fabryka podaje.
~Stawek
Avant 2.0 E 115KM 85kW
Bardzo elestyczny, nawet przy niskich obrotach (prawie jak diesel) i to powoduje, że można nim jeździć ekonomicznie. Wcześniej miałem silnik 2.3l i to był najlepszy model - bardzo ekonomiczny i zrywny, ale niestety ukradli :(
~Roger84
Avant 2.0 E 115KM 85kW
Duzo pali ale ma swoja moc co pozwala nim jezdzic w warunkach miejskich z duza lekkoscia a kiedy trzeba, odpowiednio "przycisnac". Jednak za taka wygode trzeba zaplacic na CPN-ie niestety.
~misza_tychy
Avant 2.0 E 115KM 85kW
bez zastrzeżeń!! nigdy mnie nie zawiódł, nie przegrzewa sie nie dławi cicho pracuje elastyczny na każdym biegu i przy 120 ładnie zadowalająco buczy... :))
~Śpioch
Avant 2.0 E 115KM 85kW
Bierze 5 l oleju na 10 000 km. Zimny klekocze po rozruchu. Bardzo elastyczny. Nie robi mu różnicy, czy samochód jest obciążony, czy jedzie pod górkę itp.
~slammer
Avant 2.0 E 115KM 85kW
moc, elastyczność , cicha praca,bardzo dobrze. minusem jest to ze silnik troche sie poci. ale nie moge zapominac ze ma juz 16 lat
~Qazik
Avant 2.0 E 115KM 85kW
Nie jestem wymagający. To co oferuje mi ten silnik wystarcza do normalnej jazdy, a gdy trzeba to nie ma problemów z wyprzedzaniem.
Audi 80 B4 Avant