Ocena kierowcy - Audi 80 B4 Avant

rajko, 19 lat temu
Silnik 2.6 V6 150KM 110kW
Rok produkcji 1994
Audi 80 B4 Avant 2.6 V6 150KM 110kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
doskonale to chyba nie będzie , ale ja mam wysokie wymagania. Ogólnie jak na razie jestem bardzo zadowolony i nawet spalanie paliwa tak bardzo nie boli jeśli wsiądziesz i się przejedziesz. Auto dynamiczne, komfortowe i mało awaryjne. W tej chwili na rynku za naprawdę dobre pieniadze. tylko gdyby gaz do niego był tańszy...a tak za sekwencję zapłacić 5000zł to trzeba naprawdę sporo objechać.
Podoba mi się "szum" V6-tki. Silnik nie jest wyżyłowany. Z 2.6 litra = 150kM to nie jest dużo. Pracuje stabilnie. Troszkę "upocony" pod kolektorem ssącym.
pewnie wchodzą biegi
troszkę twardy, ale cichutko pracuje i pewnie
ja widzę wszystko i nic mi nie przeszkadza
wszystko jest dobrze rozmieszczone. Jedynie fotel wydaje mi się mało wygodny. Ma za krótkie oparcie, ale ja jestem rosłym osobnikiem
grzeje momentalnie jak chłodzi jeszcze nie wiem. Nie mam klimy i z jednej strony troszkę szkoda, ale z drugiej biorąc pod uwagę, że sporo jest uszkodzonych i wymaga naprawy to nie jest źle ;-)
sporo miejsca i nie mam zastrzeżeń
cichutko i przytulnie
ekonomiczny pod względem spalania to zdecydowanie nie jest. Części stosunkowo niedrogie i szeroko dostępne. Póki co jeszcze nie naprawiałem nic poważnego ale np. rozrząd cały wymieni się za ok. 400zł
żaróweczki przepalone - zmora. Zacina się również wskaźnik temperatury płynu.
póki co jest OK

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.6 V6 150KM 110kW [l/100km]