Lista ocen Audi 80 B4 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1996 (50) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 84 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~AL
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Za okres 10 mies uzytkowania i przejechaniu 15tys km mogę śmiało stwierdzić, iz auto to pomimo tego że ma 15 lat i 265tys przebiegu jest niezawodne, niezdarzyło mi się żebym choć raz nie dojechał do celu albo żeby mnie zawiodło i miałbym coś po drodze naprawić. Drobiazgi typu awaria sterownika szyb elektrycznych czy zaworu erg się zdarzyły ale nie ma samochdów, które by sie nie psuły
~xmss
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Nie wierzę w stereotypy typu: audi 80 jest nie do zdarcia. 17 lat na karku jednak robi swoje. Drobne acz uciążliwe usterki zdarzały się często (jeżdżę dość spokojnie), a to padła klamka bagażnika, a to spadła marzeta z przeguby, a to pękły łączniki stabilizatorów, a to pęknięta nagrzewnica, a to słaby ręczny, a to zapieczone śruby w kołach, a to przestał działać jeden bieg wycieraczek, a to zniknęły stopy.
~rally@2com.pl
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Wiązka kabli przy tylnej klapie to utrapienie, wiosną oddałem do elektryka żeby mi to zrobił i teraz(zima) musiałem poprawiać bo już jego dwa przewody się złamały i nie miałem podświetlenia bagażnika i podczas otwierania klapy było zwarcie na przeciwmieglnym (zapalało się) Narazie mam spokój, jak znów się jakiś złamie to wstawie tam jakieś extra kable mrozoodporne i nie łamiące się, o ile takie są
~Dexter
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Nic się nie psuje wszystko jest solidne i mocne. Zresztą to mnie na samym początku zadziwiało w tym aucie :) wszystko działa mimo lat. wszystkie nawet najdrobniejsze elementy. Dodam tylko ze mam jedną z bogatszych wersji tego auta (4xszyby el. podgrzewane fotele, podgrzewane lusterka, ABS, klima, podgrzewane spryskiwacze szyby przedniej itp.) więc miało by się co psuć :)
~Cichy
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Kolejne ale. Cieknie mi spod miski olejowej, i skądś tam jeszcze (na kolektorze wydechowym?) Skaczą obroty na niskich( zabrudzone wtryski?, poluzowała się linka od gazu?) Zaczyna mi świszczeć turbo jak jest zimny w początkowym zakresie obrotów( czy już mi pada czy to normalne?). Chyba jestem przeczulony.Oprucz tego spox
~jarzab28@wp.pl
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Do drobiazgowych awarii zaliczę problemy z elektryką .Posklejane i przetarte przewody w gumowej osłonie przy tylnej klapie.Przepalone żarówki podświetlenia przycisków regulacji lusterek i szyb. Czasami zawodzi centralny zamek z powodu wilgoci.
~xmss@op.pl
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
przednie zawieszenie - proste ale mało trwałe - łączniki stabilizatorów, sworznie i gumy na wózku są często wymieniane, na szczęście większość napraw można wykonać samodzielnie w domu ale jakość nawet oryginałów ba naszych drogach jest raczej średnia.
~kruszon
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
pękł przewód od turbiny ( niestety tani nie jest- 100zł) poza tym to co wszędzie: mieszki, końcówka drążka kier. , sworzeń zwrotnicy. Pasek rozrządu wymieniłem po ponad 70 tys. ale niepotrzebnie, bo stary był jeszcze dobry, a napinacze idealne
~Wojtek Szokal
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Denerwuje mnie brak klimy....polecam wszystkim osobom, które chca kupic ten model audi. Trzeba porządnie trzepnąć skrytką aby się zamknęłą- podobno to normalne w audi 80. Drżący drążek zmiany biegów- podobno też normalne.
Dziennik kosztów dla Audi 80 B4 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
6,8
~cosmosxj
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
U mnie brak ale ja na nim nie oszczedzam zresztą sam mechaniką sie zajmuję i byle papudrak przy nim nie grzebał. No dobra, licznik kilometrów, raz działa, raz nie :D
Audi 80 B4 Avant