Lista ocen Audi 80 B4 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1996 (61) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 73 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DamianEk
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Auto po modyfikacjach Miasto - 7 - 7,5 lita trzeba liczyć ( nie wierze w bajki , że komuś 5 litrów w mieście spaliło auto ważące ponad 1300 kg) Zimą trzeba liczyć ok 8-9 litrów ON Trasa - do 110-120 km/h - mnie udało sie zejść do ok 4,8 - 5 litrów... Trasa 160-180 km/h - hmmm lepiej nie pytać ;-) ogółem jak jedziemy ekonomicznie to spokojnie ponad 1000 kilometrów na baku to norma. Ale kto z 300 NM pod maską jeździ spokojnie??
~Dexter
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Spalanie mogę także uznać za rzecz przemawiającą na korzyść B4-ki - przy mojej ciężkiej nodze jest dobrze. Hm, ceny napraw/przeglądów - auto ma już swoje lata więc nie muszę jeździć po serwisach i walczyć o stempelki. Naprawiam wszystko w jednym warsztacie i wychodzi mnie to po uśrednieniu około 350 zł rocznie :) (przez 3 lata)
~Cichy
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
No właśnie i tu mam ale. W mieście śr 8,2 l a trasa ponad 6 l. Zaznaczam że nie butuję raczej autka a może powinienem szybciej go zbierać. Niewiem. Czy możliwe że przez automat pali prawie 2 l wiecej niż powinien? Czy po prostu ci notujący rekordy niskiego spalania mają coś z przepływką? Hmmm i tak musze z nim jechać do doktora
~jarek
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Silnik pozwala ekonomicznie się poruszać 5.3l w mieście uważam za dobry wynik tylko seat toledo palił mi mniej ale był lżejszy o ok200kg. Auto w trasie paliło ok 4.4l na 100km zaznaczam że poruszam się zgodnie z przepisami drogowymi i podstawami ekonomicznej jazdy. Auto tanie w eksploatacji.
~majke
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
hmm, o zuzyciu mozna by gadac i gadac. zalezy jak kto jezdzi. ale jak niektorzy pisza ze w miescie pali im 6 litrow to przesada (to ile paliby w trasie, 4 litry ON na 100 km???? z moich obliczen wynika ze pali w cyklu mieszanym okolo 6-6,5litra. w trasie 5,5 litra to przyzwoity wynik :)
~rally@2com.pl
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Właściwie nie wiem ile pali w mieście ale na trasie bierze 6 litrów, w mieście pewnie podobnie. Co do napraw to jedyne co mi się popsuło to reg. napięcia w alternatorze. Poza tym auto jest niezawodne. Co do cen napraw ciężko mi powiedzieć bo większość robie sam.
~Zbyszek40
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Jak na auto z tamtych lat doskonałe. Dynamicznie w mieście wychodzi 6.5-7 na trasie 90 nie więcej niż 4.5-5....:-)) Czego chcieć więcej..? Zbiornik 75 litrów pod korek 80 i prawie całą Europę przejedziemy...:-))
~xmss
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Nie ma drugiego tak dużego i tak ekonimicznego samochodu. Pełen bak w zimę starczał na ok 900-1000km. Rewelacja w tej klasie. Najlepsze co wyszło niemcom to ten silnik, majstersztyk w klasie.
~cosmosxj
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Dużo włożyłem bo jeżdże nim do Anglii wiec nie mam zamiaru żeby sie rozkraczył gdzieś pod Hannowerem. Ogólnie to chyba ma najtańsze cześci, porównywalne z Dełoło Lanosem.
~AL
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Trasa 6L po polskich drogach, miasto 7L do 9L gdy używa się klimy, normalne naprawy i przeglądy zawieszenia, wymiana klocków co rok, olei, płynów, pasków itd,
Audi 80 B4 Avant