Lista ocen Audi 80 B4 Avant 1.9 TDI 90KM 66kW 1991-1996 (54) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 80 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DamianEk
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Zawieszenie odporne na poleskie drogi, stara sprawdzona konstrukcja która nie psuje sie jak w przypadku wielowachaczowego zawiasu jak w A4. Koszty napraw bardzo niskie i raz porządnie zrobione wystarcza na długo. Fakt sztywne i twarde ale to w końcu cechy typowego \"niemca\". Dzięki temu prowadzi się pewnie i słucha się kierowcy, nawet tego mniej doświadczonego.
~Wojtek Szokal
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Mam opony 205/60 R15 i alu felgi. Myślałem że auto będzie super trzymało się drogi. Trzymać jakoś się trzyma. Zawieszenie jest jak nowe...ale w naturze ma, wychylanie sie na zakrętach. Nie jest za miękkie ani za twarde. Golf IIIo niebo lepiej wchodził w zakręty !!!
~Cichy
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Doskonale ale coś mi ostatnio zaczęło stukać w zawieszeniu,ogólnie super się prowadzi lepiej niż Vectre B którą miałem okazję dość często śmigać (szczególnie układ kierowniczy), wspomaganie kierownicy super porównywalna z nowymi furkami(jechałem Laguną 2001r)
~Dexter
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Prowadzi się dobrze i pewnie - szeroki rozstaw osi, duże i szerokie koła robią swoje (zaraz po kupnie myślałem nawet, że posiada jakiś system antypoślizgowy bo nie chciał zapiszczeć przy wchodzeniu w duże łuki z dość przesadną prędkością)
~jag66@poczta.fm
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
w zasadzie jest OK, dobrze się trzyma drogi, świetne wspomaganie.Mimo to, że luzów niby nie ma, to jakieś stuki dziwne się pojawiają. ponoć ten typ tak ma :) Któryś czujnik ABS jest chyba uszkodzony bo mi się wyłącza ABS gdy prędkość dochodzi do 115 km/h.
~xmss
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
bujanie na zakrętach i mocny przechył nadwozia to normlne, wymiana amortyzatorów na gazowo-olejowe nic nie dała. Układ kierowniczy troszke nadsterowny, nie ma poczucia panowania nad samochodem.
~xmss@op.pl
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Jak na takiego kolosa to naprawdę jestem pod wrażeniem, na zakrętach obawiałem się że będzie latał tyłem natomiast jest super przewidywalny. Komfortowy na dziurach a twardy na zakrętach - idealny kompromis :)
~TheKyle
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Dobrze się trzyma drogi ale na szerokich kapciach mocno zacjąga kierownicę na nierównych nawierzchniach. Denerwujące jest szybkie zurzycie tylnych silentów (tuleje metalowo-gumowe) wahacza.
~cosmosxj
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
Tanie w utrzymaniu, zwykłe zaw. przodu na McPersonie i trójkącie, tył belka poddawcza z amorami w sprężynie. Moim zdaniem najlepszy stosunek trwałość/koszta/komfort.
~AL
Avant 1.9 TDI 90KM 66kW
prowadzi sie bardzo dobrze, ze wzgledu na gabaryty i ciężar silnika jak i całego auta nie ma mowy o jakimś kołysaniu czy \"podskakiwaniu\" auta na naszych cudownych drogach.
Audi 80 B4 Avant