Lista ocen Audi 80 B4 Sedan (224) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 422 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~w3d
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
przez 3 miesiące użytkowania praktycznie co tydzień zaglądanie pod maskę. Stare samochody TDI to nie są żadne nieśmiertelne, jak to mówią mity \"nie do zdarcia\". Trzeba lubić motoryzację i grzebanie przy starym aucie żeby nim się poruszać. Ale to jest cena za jeżdżenie samochodem-legendą jest bardzo duży komfort z jazdy, prawie jak mercedes. Żeby nie ta naprawa silnika z powodu wywalanej cieczy i nie pękające wężyki paliwa, powiedziałbym że...
~hr.w.v.B
Sedan 2.0 90KM 66kW
wcześniej już powiedziałem o niezawodności tego samochodu który w porównaniu do A4 rocznik 2005 to przepaść na korzyść 80-tki dodam nowej A4 z salonu nie jakiejś tam używanej przez wariata ![nie wiem dlaczego dałem się namówić wiedząc o wadach A4 i kosztach napraw absurdalnie wysokich o poronionych konstrukcyjnie wadach nie wspomnę] zastanawia mnie tylko po co zmieniano dobre i sprawdzone rozwiązania w 80-tce na wadliwe w A4
~Kacper
Sedan 2.0 90KM 66kW
Na przestrzeni 4 lat posiadania samochodu były dwa remonty silnika oraz wymiana chłodnicy. Pierwszy miesiąc po zakupie - uszczelka pod głowicą. Drugi w tym roku z uwagi na wysokie spalanie. Obydwa remonty łącznie wyniosły coś koło 3 tysięcy złotych. Wymiana chłodnicy zajęła łącznie 3 godziny ze względu na to że trzeba było wymienić jeszcze termostat, sama przekładka chłodnicy zajęła 30 minut pod blokiem.
~mlk@autograf.pl
Sedan 2.0 90KM 66kW
Większość usterek jakie miałem były spowodowane instalacją gazową tz. rozwalilo mi przepływomież, przepustnice, gume dolotu powietrza. Dlatego teraz bez zastanowienia założył bym sekwęcje.Nagminnie strzelaly mi przewody z cieczą chłodząca co w rezultacie doprowadziło do pęknięcia głowicy (choć podobno wtych autach nie pękają, mi pękła gdy czekalem aż ostygnie mi silnik po kturejś już z kolei wymianie węż)
~koko2koko
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Auto zjeździło całą Polskę i trochę Europy nigdy nie zawiodło w trasie. Najpoważniejszą naprawą była wymiana sprzęgła po przejechaniu ponad 200tys. km. Opinia o niezawodności tego modelu Audi nie jest ani trochę przesadzona. Przy zdrowym serwisowaniu (oleje filtry co 10tys. km i rozrząd co 90tys. km) i bez przygód wypadkowych auto jest nie do zajechania.
~Radosław
Sedan 2.0 90KM 66kW
poważnych usterek jak narazie brak , co kilka lat wypadałby wymienić w tym samochodzie przednie zawieszenie tj, tuleje , sworzenia wahaczy, zero jakichkolwiek problemów z silnikiem , wystąpiła tylko mała usterka z elektryką, dość często w tym modelu jest problem z światłami cofania gdyż kabel jest przygniatany przez klape bagażnika
~Krychu
Sedan 2.0 90KM 66kW
Narazie nie mialem po kupnie samochodu powymienialem psujace sie w tym samochodzie podzespoly na nowe tak dla swietego spokoju. (oryginalny termostat, pompa wody, czujnik temp, rowniez zagladalem do glowicy, zrobilem odrazu jej remont itd.) spowodowane to bylo tym ze mnie i samochodu prawie nigdy nie ma w domu.
~Gall Anonim
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Poważnych usterek jak na razie po prostu brak, biorąc pod uwagę że silnik jest pancerny, karoseria tak samo, więc ciężko spodziewać się jakichkolwiek poważnych usterek. Skrzynia biegów działa bez zarzutu, więc gdy tylna belka zawieszenia przerdzewieje za może 50 lat będzie można tutaj napisać więcej.
~kruszyna84
Sedan 2.0 E 115KM 85kW
Silniki 2.0 nie należą do najmocniejszych, lecz tu tkwi sekret długowieczności. Nie są to jednostki wysilone, a usterki mogą być wywołane należą raczej do takich, których można było uniknąć. Są to właśnie wyżej wymienione elementy układu zapłonowego, unikanie wymiany paska rozrządu, wycieki ze skrzyni.
~WLODEK
Sedan 1.9 TDI 90KM 66kW
WYMIANA ELEKTRONIKI POMPY(1500 ZŁ),WYMIANA AMORTYZATORÓW,WYMIANA REGULATORA SIŁY CHAMOWANIA-600 ZŁ,WYMIANA TYLNEGO ZACISKU CHAMULCOWEGO-1200 ZŁ,PRZEGUBY NAPĘDOWE LEWY I PRAWY-500 ZŁ ŁOŻYSKO PRZEDNIEGO KOŁA 100ZŁ I WIELE INNYCH DROBIAZGÓW,CZYLI BEZAWARYJNOŚĆ AUDI TO CHYBA MIT,JEDYNIE BLACHY TO IDEAŁ.
Audi 80 B4 Sedan